Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol találhatok gépeléssel...

Hol találhatok gépeléssel kapcsolatos otthonról végezhető munkát? (Diák vagyok)

Figyelt kérdés
Szeretnék dolgozni, ezért arra gondoltam, hogy gépelnék interjúkat, előadásokat, beszélgetéseket, akár dalszövegeket vagy bármi egyebet. Azonban hol találhatok ilyen munkára?

2023. szept. 5. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
az a baj hogy ezt már a gugli fordító is tudja ezért nem fog senki fizetni, otthonról pláne nem fogsz diákként dolgozni. a diákszövetkezeteknél kell megnézni de arra készülj hogy le fognak húzni alaposan
2023. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Régen itt láttam hasonló munkákat (remélem megbízható):

[link]

Egyébként, van olyan program, ami "segíthet neked a gépelésben", tehát, a hanganyagból szöveges kivonatot készít, nyilván javítgatni kell utána, de segítség lehet.

2023. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
AI szoftverekkel csinaltatja ezt mar mindenki évek óta, legalabbis angolul. A magyar piac passz. Nem hiszem hogy ebbol nagy kasza lesz.
2023. szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2023-ban? Sehol.
2023. szept. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De, vannak még ilyen cégek.
2023. szept. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4:

Mutatsz egy kevert nyelvű (Magyar, és Angol, esetenként Német), másfél órás szöveget, amely egy visszhangos helyiségben hangzik el, és mesterséges inteligencia által lett hibátlanul legépelve?

Ugyanis a való életben nem kevés ilyen szöveg van, és mesterséges inteligencia legyen a talpán, ami ezeket jól tudja értelmezni. Sokszor még az emberi fülnek sem teljesen egyértelmű, hogy mi hangzik el mondjuk egy többszáz fős konferencián. Hallgasd csak meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=tPG84jI882k

Nem egy őőő nem egy őő programcsomag, őőő amit a felhasználók tudnak használni. Bizonyára ezt írná a mesterséges inteligencia. Szóval nem értek egyet veled, emberi odafigyelésre az átiratnál igen is szükség van, sőt, igazából mindenhol máshol is, mert ha az emberek nem néznék át a mesterséges inteligencia által készített projekteket (ami egyébként szintén munka az embernek), akkor abból nem kis káosz lenne. 2023-ban is szükség van emberi beavatkozásra, és még lesz is míg világ a világ, hisz a mesterséges inteligencia is csak az embertől tanul.

2023. szept. 5. 19:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyar nyelvű visszhangos (rendkívül teremhangú) felvételből sikerült valamilyen olvasható produktumot létrehoznia a mesterséges intelligenciának. Igyekszik az írásjeleket is megfelelően alkalmazni, persze javítgatni mindig kell.

Olyan megoldást találtam, amely - szinte valós időben - írja át a szöveget, a CPU-t használja, mert jó GPU-m nincs. :(

Remélem: Kérdező talál majd gépelési munkát, a gepelo.hu oldalt én javasoltam, régen rendszeresen láttam hogy emberek általi gépelt szövegek előállítására ajánlgatták.

2023. szept. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6. hozzászólásban linkelt Youtube videóból szöveges kivonatot készítettem, elég jó hatásfokkal oldotta meg a mesterséges intelligencia.
2023. szept. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően sehol nem találsz ilyet. Miért? Azért, mert egyik munkaadó sem keres kizárólag gépelőket. Sehol sem látok olyan álláshirdetést, ahol gépelésre keresnének embereket, tehát csak a gépelésre nincs a munkáltatók részéről kereslet. A gépelés ugyanis minden esetben egy melléktevékenység. A probléma az, hogy főtevékenységként akarod ezt végezni. Gépelhetsz otthonról, ha például on-line könyvelő vagy, akkor mellékesen gépelsz. Vagy on-line ügyvéd vagy, mellékesen gépelsz. Vagy on-line dolgozol otthonról, mint programozó - mellékesen gépelsz. Tehát a fő tevékenységet kell megcéloznod, olyan munkáltatókat keresni, akik hirdetnek ilyen fő tevékenységeket és akkor mellékesen gépelhetsz. Tehát ha gépelni akarsz, akkor valószínű valami mást is kell csinálni mellette ami fontosabb mint a gépelés.
2023. szept. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2-ik válaszadó: a gepelo.hu vagy otthonrol.hu oldalon 2015 óta nem lehet munkavállalóként regisztrálni, gyakorlatilag ott sincs ilyen munka már 8 éve, a munkaadók sem adnak nekik megbízást.
2023. szept. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!