Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérlegképes könyvelő vagy...

Mérlegképes könyvelő vagy menjek ki inkább külföldre dolgozni betanított munkásként?

Figyelt kérdés

2023. szept. 6. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha mérlegképes könyvelőnek tudnál/tudtál tanulni, akkor miért csak a betanított munka az opció? Vannak magyar nyelvtudással helpdeskes, recruiter állások is külföldön, amikhez elég egy érettségi, meg egy b2 német/angol. Szállodai melók szállással, ilyesmik. Betanított munka, legalja, tanulatlan emberek között, retkes munkásszálló, helyi minimálbér csak nem lehet életcél.
2023. szept. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mégis többet keresnek, mint én aki 250 ezret keres havonta
2023. szept. 6. 19:15
 3/9 A kérdező kommentje:
A mérlegképest most kezdeném majd el, Pénzügyi-Számviteli ügyintéző végzettségem meg van már.
2023. szept. 6. 19:16
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

"Mégis többet keresnek, mint én aki 250 ezret keres havonta"


Helyi viszonylatban nem. Egy betanított csicskamunkásként te sosem fogsz saját házat, autót venni külföldön, sem a gyerekeidet beiskolázni. A kérdésre pedig továbbra sem válaszoltál miért pont a legalja munkakört akarod betölteni nem a végzettségednek megfelelő állást?

2023. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
2# hogyan keresne már többet? Egy német/holland minimálbér ha helyben laksz, kb olyan fényes életszínvonalat biztosít, mint amilyet Magyarországon elérsz minimálbért keresve, azaz semmilyet. A külföldi fizetéseket ne úgy nézd, hogy átváltod forintra, és úgy mennyi, hiszen nem Magyarországon költöd el, hanem helyben. Vagyis ezt a tervet Magyarországon is kivitelezheted, menj el dolgozni egy gyárba napi 12-16 órában autókerekeket/hóttbüdös dolgokat emelgetni, költözz be egy poloskás munkásszállóra hatágyas szobába mongol, vietnámi vendégmunkások közé, a fizetés meg a fíling is az lesz, mint külföldön.
2023. szept. 7. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudtommal oda kint betanított munkást keresnek inkább nem tanultakat
2023. szept. 7. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Hát ezt baromi rosszul tudod, nézd meg bármelyik külföldi állásportált, akár csak az indeed-et országra/városra lebontva, a meghirdetett állások 95 százaléka szakképzettséget igényel. Annyira kretén senki sem lehet, hogy azt gondolja, hogy bármelyik országban nagyobb igény van betanított munkásokra, mint szakemberekre.
2023. szept. 8. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

"Tudtommal oda kint betanított munkást keresnek inkább nem tanultakat"


Ezt a következtetést miből vontad le? A magyarok többsége azért megy betanított munkásnak külföldre, mert semmi képzettségük nincs és semmihez nem értenek ebből kifolyólag nem kellenek sehová Magyarországon, míg külföldön több az olyan alja munkalehetőség ami egy helyi lakosnak megalázó lenne, így ilyen pozíciókat be tudnak tölteni ezek a magyarok.


DE!


az egyáltalán nem azt jelenti, hogy külföldön zömében betanított munkásokra van szükség, ott is sokkal nagyobb a tehetséges, szellemi munkásokra az igény, csak az nem feltétlenül éri meg egy magyarnak. Ha itthon keres egy informatikus / hálózati mérnök / kiberbiztonsági mérnök stb... 1 - 1,5 millió körül úgy hogy nem kell sem albérletet fizetnie és a megélhetés is jóval olcsóbb akkor teljesen felesleges lenne neki kimenni 2 milliós bérért külföldre, mikor az albérlet is méregdrága + a megélhetés és a szolgáltatások árai is. Plusz még a családtól, rokonoktól, barátoktól is távol kerül.


Én is kaptam külföldi ajánlatot többet is, aminek komolyabban utána számoltam, nem jöttem volna ki jobban ha kiköltözök, ezért nem is mentem.

2023. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Menj ki inkább külföldre dolgozni betanított munkásként. Ne hallgass másra hisz ebben a jövő. Minden második gyerek irodai/szellemi/home officeos dolgozó akar lenni vagyis túl van/lesz telítve a piac. Esetleg tanulj még konkrét szakmunkát. Jobban jársz.
2023. szept. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!