Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha időszakos munkaalkalmassági...

Ha időszakos munkaalkalmassági orvosi vizsgálaton alkalmatlannak találnak, akkor azonnali hatállyal ki vagyok rúgva, felmondási idő sincs?

Figyelt kérdés
2023. szept. 14. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először az szokott lenni hogy keresniuk kell könnyebb pozíciót. Ha az sincs akkor a vége elkuldes persze. Senki nem fog fizetni hónapokat hogy nem dolgozol.
2023. szept. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy miért találnak alkalmatlannak. Ha azért, mert szédülsz, és egyébként gyógyszeresen beállítható mondjuk a vérnyomásod, ami ezt okozza, akkor miért rúgnának ki? Nyilván ha nem teszel a javulás érdekében semmit, akkor nem tudod ellátni a feladatod és kénytelenek megvállni tőled, hiszen a munkakörére alkalmatlan dolgozót nem foglalkoztathatnak.
2023. szept. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
... egyébként sem azonnali hatályú az ilyen jellegű munkaviszony megszüntetés...
2023. szept. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem szédülök. Nincs semmi tünetem, nem vagyok semmiben korlátozva. Rendszeresen sportolok is, ott sem volt még semmi bajom. Csak izgulós típus vagyok. Így orvosi vizsgálaton mindig felmegy a pulzusom 90-100 környékére. Itthon mérem, az órám is (jó tudom, hogy nem egy precíziós orvostechnikai eszköz) méri. Az átlagos nyugalmi pulzusom 63, ami szerintem nem egy extrém magas érték.

A korábbi dokiknak ezt elmondtam, megértették, elfogadták. Most egy új fiatal dokinő van, aki úgy áll hozzá, hogy tök mindegy mit mondok, akkor is össze-vissza hazudozok és a halálomon vagyok. A múltkori 90-es pulzusom miatt is elkezdett pánikolni és mentőt akart hívni, mert állítólag épp szívrohamot készültem kapni, csak letagadom. Idős sem vagyok, a 30-as éveimben járok. Nem cigizek, nem iszok, nem kávézok, beteges típus sem vagyok. Most köteleztek rá, hogy pár hónapon belül újra jelenjek meg a vizsgálaton. De tudom, hogy megint magas lesz a pulzusom, nem fog semmi változni, gyerekkorom óta így működöm. Rendszeresen gyógyszerezni, leszedálni magamat emiatt semmi értelmét nem látom. Csak ő ezt nem érti meg... Ezért vagyok kíváncsi hogy ilyenkor mi lesz, kirúgnak-e emiatt.

2023. szept. 16. 07:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szépen jelzed a munkáltatódnak, hogy valami nem kerek az új üzemorvos körül, legyen kedves segíteni.


Én hasonlóképpen voltam, nekem 90/60 körüli volt mindig is a vérnyomásom, volt doki, aki a jogsira alkalmasságimat sem volt hajlandó aláírni emiatt. Nem értette, hogy nekem ez a tökéletes ezer éve, lehet, hogy más ettől már meghal, de engem az agyvérzés kerülget akkor, amikor 120/80-at mérnek. Mondtam neki, hogy "pofánvágom", ha emiatt engem bármilyen hátrány ér, vagy elvesztem a munkám. Aláírta. Az a gond, hogy minden dokinak ugyanezt el kell magyaráznom, már ezt csinálom vagy 30 éve.


Ha rajtuk múlt volna, soha nem lett volna munkám.


Kérj segítséget a munkáltatótól. Én akkor mondtam neki, hogy inkább kifizetem egy másik üzemorvos árát, csak keressenek egy normálisat nekem, akinek nem káposztalé van az agyában, hanem ész.

2023. szept. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Endura válasza:
52%
A vérnyomás a fontos adat munkaalkalmasságikor,nem a pulzus,azt rá sem írják az adatlapra nálunk.pont tegnap voltam ilyen vizsgálaton
2023. okt. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!