Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan helyezkedhet el egy...

Hogyan helyezkedhet el egy pályakezdő IT Projekt Menedzser/Business analyst?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves vagyok és gazdaságinformatikát hallgatok az egyetemen. Arra hamar rájöttem, hogy a fejlesztés nem az én világom, viszont a menedzsment része sokkal jobban érdekel. A fentebb említett két pozícióba mi a tipikus karrierút? Hogyan lehet elhelyezkedni IT PM/BA-ként? Tapasztalat nélkül van esélyem ilyen helyen elhelyezkedni? Dolgoztam már egy multinál fél évet pénzügyi területen.



#IT #PM #projektmenedzser #projectmanager
2023. szept. 15. 16:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Láttam, hogy vannak PM képzések nem is egy. Egy ilyet érdemes lenne elvégeznem?
2023. szept. 15. 16:55
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

PMként szerintem nem, oda kell az, hogy legyen tényleges munkatapasztalatod, láss belülről csapatokat, érezd, hogy milyen problémák merülnek fel egy fejlesztési folyamat során.


A BA az viszont egy teljesen járható út (és onnan később könnyen át lehet ugrani PM-nek is), annak idején engem is úgy vettek fel BA-nak, hogy semmilyen releváns tapasztalatom nem volt, viszont egy olyan szakon diplomáztam ami jól matchelt az adott céges business domain-nel.


Mondjuk a te esetedben van ez fél éves multis tapasztalatod a pénzüggyel, tehát valamilyen szintű domain tudásod már van, emellé kelleni fog némi SQL, UML, meg metodológiai tudás, de ezt könyvekből könnyen fel lehet szedni, és akkor megpróbálhatsz ezen a területen junior BA pozikra rámenni.


A képzéseket egyelőre hanyagold. BA és PM vonalon is vannak tök hasznosak, de jellemzően ezek olyanoknak szólnak, akiknek már van pár év tapasztalatuk és a képzés tulajdonképpen csak szintetizálja a tudásukat és mondjuk felkészíti őket ezzel valamilyen cert vizsgára. IREB, PMP stb. (ezt úgy mondom, hogy magam is tartottam ilyen tanfolyamokat BA vonalon elég sokáig.)

Ami tudásra szükséged lesz, az udemy kurzusokból simán felszedhető.

2023. szept. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, korrekt válasz!
2023. szept. 15. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
A tipikus karrierút az meg olyan, hogy senior BA szintre elég könnyű eljutni, ott kezd a dolog kicsit bonyolódni. PM-nek átmenni szerintem viszonylag könnyű, de a fejlesztők hülyeségeivel bajlódni az nem való mindenkinek. A másik lehetőség a Lead BA / Business architect de olyan pozi jellemzően rettentő kevés van, sok cégnél nincs is ilyen. A legjobb továbblépés az szerintem a Product Owner / Product Manager, viszont ahhoz az kell, hogy legyen egy elég erős domain fókuszod, tehát legyen egy olyan üzleti terület, amihez igen jól értesz, és ehhez megfelelően kell felépítened a karrieredet, szóval úgy nehéz, hogy voltál 2 évet telcoban, 2 évet logisztikában, 2 évet meg bankban.
2023. szept. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Olyan, hogy pályakezdő PM nincs. Ugyanis kell hozzá business tudás minimum, de az ideális amikor van business + szaktudás is. Mindenki utálja az olyan PM-ket akik csak szobadíszletként okoskodnak, de a leghalványabb fogalmuk sincs róla, hogy mi merre hány méter :)


BA-ként kezdj, oda simán be lehet kerülni könnyen, gyűjts tapasztalatot és onnan tudsz majd továbblépni. Tréningeket én is hanyagolnám, főleg, mert amelyik papir valamire jó az meglehetősen drága és majd a cégek kifizetik idővel.

2023. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!