Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megteheti a munkáltató, hogy...

Megteheti a munkáltató, hogy ingyen dolgoztat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a szerződésben 6 órás munkaidő áll. 6 órába is vagyok bejelentve, de 8 órát dolgozom. A béremeta 6 órás munkaidőnek megfelelően kapom. Természetesen túlóra díjat nem fizet. Beszéltem a főnökkel és azt mondta, ha nem tetszik lehet menni máshova. Azon gondolkozom, hogy egyész egyszerűen hazamegyek a 6 óra letelte után.

2023. szept. 16. 07:40
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
0%
10: Láthatóan nem korrekt a munkáltató, és ez nála az elvárás, amit ki is jelentett. Így bár nem tartom korrektnek, de egyértelműen, hogy vagy dolgozik pár órát ingyen, avagy ki lesz rúgva.
2023. szept. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
79%
Nem teheti meg! Hatóságilag tilos!
2023. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
84%
Láthatod, hogy meg.
2023. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Meg!


Mert mindig talál olyat, akivel megteheti....


Ha senki sem tenné meg, akkor nem működne ez.


De mivel mindig van egy balek, és sokan kiszolgáltatott helyzetben vannak, így ezt kihasználja a munkáltató: kizsákmányol. De Isten nem ver bottal!

2023. szept. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legelső munkahelyemen jelentette be a főni, hogy akkor ezentúl szombatonként is be kell jönni, de fizetni azt sajnos nem tud érte és akinek ez nem tetszik, az nyugodtan mondjon fel.

Pár hónap múlva becsődölt a bolt.


A kizsákmányolás soha nem marad büntetlenül - csak idő kérdése, hogy a kérdező főnöke is megkapja azt, amit megérdemel.


Akivel meg lehet tenni, azzal megteszik és mindig lesz olyan, akivel meg lehet tenni, ezért tart itt ez az ország és ezért ilyen rossz a munkavállalók helyzete.


Ha senki sem működne együtt, ha senki sem támogatná ezt, ha senki sem asszisztálna, ha senki sem venne részt az igazságtalanságban, akkor, csakis akkor tűnne el!


Amíg azonban kiszolgáltatott emberek vannak és ugye mindenki egyre jobban kiszolgáltatott, addig sajnos a munkáltató bármit megtehet!

2023. szept. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

"Kirúgás jár azért, hogy annyit dolgozol, amennyiért fizetnek?"


Nem, de hidd el, hogy tudnak olyan helyzetet teremteni, hogy végül önként mondjon fel a munkavállaló!!

2023. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

"Emiatt plusz pénzt, vagy plusz szabadságot nekem sem adnak.

Elég nagy baj. A nagyobb baj az, hogy nem fogtok össze (már ha többen vagytok érintettek benne) és tesztek ellene.


A rendkívüli munkavégzésért (túlóra) vagy fizetés jár, vagy szabadidőben kell megváltania a munkáltatónak. Olyan nincs, hogy "semmi". Jogilag ez a helyzet.


Természetesen ez ellen csak maga az érintett tehet, ha ezeket a szabályokat a munkáltató nem tartja be. Én nem mehetek oda hőbölögni helyetted.


Én megvívom a saját harcom, ezt sem teszi meg senki helyettem. Meghúzom a határokat...

2023. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy is menni fogsz onnan, előtte azért még panaszold be a munkáltatót a munkaügyi hatóságnál. Kormányhivatalokban találod őket. Majd leszoknak ezekről a dolgokról az első, második, harmadik bírság után.
2023. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ha hazamész, megtalálják a módját, hogy eltávolítsanak, és olcsóbb, ferdeszemű kollégával pótoljanak.
2023. szept. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem, de hát itt nálunk mindent meg lehet csinálni.:(
2023. szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!