Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Weblap fejlesztőnek, készítőne...

Weblap fejlesztőnek, készítőnek megéri e tanulni, tanfolyamért fizetni? Ellehet kezdőként majd helyezkedni utána?

Figyelt kérdés
Annyira elegem van már a sok köc.sög munkaadókból, meg aműszak, üzemvezetőkből, hogy szeretnék olyan munkát, ami otthonról végezhető. Időt, enegiát, pénzt is áldoznék rá, ez a weblap dolog érdekelne is, érdekesnek is találom. Ha esetleg elég kreatívnak találnának benne volna esélyem elhelyezkedni? 0 éves munkahelyi tapasztalattal mennyire keresik az emberet?

2023. szept. 17. 18:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2023. szept. 17. 18:24
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán van már ilyen hogy "weblapfejlesztő".


Programozók vannak, akik olyan webalkalmazásokat írnak, amik mint weboldal funkcionálnak.

2023. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek csak a looserek lehuzasa miatt vannak. Akibol amugy is lenne programozo az meg tudja csinalni ilyen fizetos fos kurzus nelkul is. Akibol meg nem lenne, az hiaba csinal meg 10 ilyent akkor se lesz. Ilyen egyszeru. Minden tudas ingyen elerheto, sot chatgpt segit mindenbe. Mindent kepes elmagyarazni egy elso osztalyos szintjen... de meg igy is sokan kifiizetnek milliokat ilyen fosokra varva a csodat...
2023. szept. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van elég időd, energiád és akaratod tanulni akkor megéri. De a tanfolyamokkal vigyázni kell, a legtöbb lehúzás és nem sokat ér. Önállóan is el tudod kezdeni (pl. YouTube-ról).

Itt egy frontend dev roadmap: [link]

Backend: [link]

2023. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Jót írtak előző válaszolók. Én csak meg szeretném erősíteni, hogy igen, manapság a webfejlesztés az gyakorlatilag webalkalkalmazás készítést jelent, és borzasztóan telített a piac, nagyon nehéz elhelyezkedni, főleg ha a HO is szempont.
2023. szept. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem rosszból, de tudod egyáltalán, hogy milyen ez a munka, mi szükséges hozzá stb., vagy csak a HO és a sok fizetés vonz?
2023. szept. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a leírtakkal, de én máshonnan is közelítenék. Egy tanfolyam igenis lehet hasznos, nert alkalmak vannak, amikre készülni kell, vizsga, amire szintén, adnak egy keretet a végtelen mennyiségű tananyagnak, van oktató akitől kérdezhetsz stb. Viszont: munka mellett, különösen, ha más területen dolgozol (leírás alapján úgy tűnik, egy gyárban) különösen nagy önfegyelmet és napi szintű erőfeszítést igényel, minden ilyen mellékprojekt. Szerintem is kezdj el inkább egy Roadmap alapján, önállóan haladni, fizetni csak certifikátokért fizess, esetleg egy-egy spéci kurzusért akkor, ha már van gyakorlatod, és pontosan tudod mit akarsz. De itt akkor is az idő, a figyelem, a fókusz lesz a szűk keresztmetszet. Bármilyen "felkapott" terülwmetre igaz ez, online marketingtől adaton át a programozásig. Hemzseg a net roadmap-októl és ingyenes anyagoktól is, meg végső soron ezeket úgyis akkor lehet megtanulni ha megépíted a saját dolgaidat, azaz egy portfóliót, amit aztán megmutathatsz a potenciális megrendelőidnek. Ehhez viszont idő kell, az idő pedig pénz, és nincs az a tanfolyam aminek a megvásárlásával ezt az időt is meg tudod vásárolni. Hacsak nem mész el fél-egy év szabira, vagy nincs valaki aki finanszírozza a tanulmányaidat.

Mindebből kiindulva én ma már csak a saját szakmámban vagyok hajlandó képezni magam, minden más ami rám ragadt, jól jöhet még, de alapvetően igaz a mondás a cipésszel meg a kaptafával.

2023. szept. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor mi az, ami nem telített szakma, mert vagy ezt hallom, vagy azt, hogy elavult szakma. Mit csináljon az ember, hogy ne a fogyatékos, id.ióták között kelljen évtizedeken át sínylődni? Van érettségim, mellette 4 szakmám, abból a 4ből 2, ami használható és e mellett, ami hátrány hogy nő is vagyok. Nőként alig van pár dolog, ami saját vállalkozással csinálható. Nyüzsögnek a fodrász meg a műkörmösök is meg a maszőrök, meg az edzők. És itt ki is fújt a lehetőség kb., amihez nem kell több millió ft, hogy elindíts egy üzletet. Webfejlesztős álláshirdetést még találni is, de ha meg nem veszik fel az embert, akkor kár bele fecérőlni időt, pénzt. Ja és még 42 éves is vagyok, de ennek ellenére is nagyon elegem van ezekből a befásult, primitív, közönséges agyhalott emberekből, megőrülök tőlük. Jelenleg munaknélküli vagyok és ezért keztem el agyalni azon mi a xart kezdjek magammal amit szívesebben is csinálnék úgy hogy távol a sok bar.omtól. Azok tudtak kikerülni ebből a xarból akiknek voltak kapcsolataik, nekem az sincs. Vagy a másik kérdésem, hol tanuljak, hogy legalább akkor egy fo.s gyárban tesztelő lehessek? Ott a technikusok telelpítgetenek, meg tesztelik a gépeket. Milyen tanfolym szükséges ahhoz, hogy alap informatikai ismereteket megtudjam tanulni és e mellett egy okj-m is legyen? Azzal egy lépéssel előrébb lehetnék, talán, ott értelemsebb arcok vannak sokkal.
2023. szept. 18. 11:47
 10/16 A kérdező kommentje:
Jah és köszönöm az eddigi hozzászólásaitokat, elég elkeserítő.
2023. szept. 18. 11:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!