Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Weblap fejlesztőnek, készítőne...

Weblap fejlesztőnek, készítőnek megéri e tanulni, tanfolyamért fizetni? Ellehet kezdőként majd helyezkedni utána?

Figyelt kérdés
Annyira elegem van már a sok köc.sög munkaadókból, meg aműszak, üzemvezetőkből, hogy szeretnék olyan munkát, ami otthonról végezhető. Időt, enegiát, pénzt is áldoznék rá, ez a weblap dolog érdekelne is, érdekesnek is találom. Ha esetleg elég kreatívnak találnának benne volna esélyem elhelyezkedni? 0 éves munkahelyi tapasztalattal mennyire keresik az emberet?

2023. szept. 17. 18:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem a problémáidat, 7 évvel fiatalabb vagyok ugyan és férfi, használható szakmám egy sincs, van viszont egy porosodó diplomám. Jelenleg ez az egy amiben bízok, olyan képzést csinálok épp ami a gyakrolatiasabb részéhez kapcsolódik plusz igyekszem egy opyan munkahelyre is bekerülni. Így is évek mire lesz ebből valami használható. Többedik kiégésemen vagyok túl a karrierem során, teljesen szétsokkoltak először az ügyfelek, aztán a process-ek, végül, az utóbbi pár évben a kollégák. Multi szolgáltató központ tehát nem gyár hanem iroda, ugyanúgy tele fogyatékossal, személyiségzavarossal, alacsony színvonalú emberrel. Undorító az egész, rosszul vagyok a munka gondolatától pedig "csak" adatokat kéne bepötyögni. Aztán hallgatni a másfél órás litániát ha valami nem sikerült 110% pontosan vagy három héttel a határidő előtt. De ha igen, akkor is. Furkálódás, rosszindulat, leépült, leszedált emberek f*szságai minden szinten. Mindezt egy átlagbérnek megfelelő összegért és persze rendszeres irodai bejárással hogy véletlenül se tudj se a bejáráson, se a lakhatáson spórolni.

Szóval beragadtam ide és abban látom az egyetlen kiutat hogy saját szakmámban képzem magam.

Lehet hogy neked is ezt kéne? A 2 szakma közül valamelyiket leporolni, továbbfejleszteni? Talán a vezetői állások között és szét nézni? Nem tudom, sajnos én is csak tippelgetek, próbálkozok.

2023. szept. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Nőként alig van pár dolog, ami saját vállalkozással csinálható."


Ez hülyeség, bármi csinálható nőként, ami férfiként is, sőt még annál több is. A feleségem például asztalos tanfolyamra jár, és nem ő az egyetlen nő a csoportban.


"Nyüzsögnek a fodrász meg a műkörmösök is meg a maszőrök, meg az edzők."


Pénzügy, számvitel, könyvelés, marketing, PPC, SEO, fordítás, villanyszerelés, víz-gáz-fűtésszerelés, motorokkal-kocsikkal kapcsolatos tevékenységek, ...

Fizikailag egy nő is képes elvégezni ezeket, mert ha akarsz, akkor tudsz te is falat vésni meg radiárt cipelni.


Nézz bele az ÖVTJ-be, meríts belőle ihletet: [link]


"Ott a technikusok telelpítgetenek, meg tesztelik a gépeket. Milyen tanfolym szükséges ahhoz, hogy alap informatikai ismereteket megtudjam tanulni és e mellett egy okj-m is legyen?"


Ipari informatikai technikusi tanfolyam a legjobb hozzá, de egy számítógép összeszerelő tanfolyam is jó lehet.

2023. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

12es. Igen nagyon szép állom, de férfi munkára nőt nem vesznek fel. Még vagyonrire is alig, alig. Az egyik hasznavehető szakmám vagyonőr. Megnézemmajd az a technikusi képzést, köszi a tippet!


11. Háát sajnálom! :( A szakmáimat nem lehet tovább képesztetni (lovász, nőiruha-készítő,ABC-eladó, vagyonőr) Ha magasabb képzettséget is szereznék bármelyikben, mint pl. bolti üzletvezető, biztonságtechikus stb, akkor kapásból olyan álláshirdetéseket lehet találni ahol több éves szakmai tapasztalatot várnak, szóba sem állnak az emberrel ha csak 1 papír van a kezében. Ugan ez a TB ügyintéző is, az is kevés mint kiderült valami pénzügyi xart is kell mellé felsőfon elvégezni és még tapasztalat is kell pár év, hogy felvegyenek. Szóval jó nagyon. A franc se tudja hogy a teszteléshez kell e tapasztalat

2023. szept. 18. 12:37
 14/16 anonim ***** válasza:
Nőiruha készítő/varrás irány? Nem szereted csinálni? Mert a "ne vásárolj újat, hanem alakítsd át/mentsd meg a használtat" irány iszonyatosan pörög. Benne vagyok egy ilyen ruhaárulós FB csoportban és minden 3. poszt varrónőt keres, aki esetleg többet is tud egy nadrágszár-felhajtásnál.
2023. szept. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%
Ha varronovel nem birsz 400-500 nettot megkeresni akkor kar neked az informatika fele menni. Egyszeruen nincs meg benned az a plusz ami ehhez kell
2023. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Amikor én csináltam a sulit és végeztem, akkor még kb. az 50es évekbeli divat szerint varattak minket, kézi öltéseket tanítottak,a 2000es évek elején (2001ban végeztem) semmi esélyem nem volt varrodába bejutni, mert olyan speciális gépek léteztek már, amit én akkor csak varrodákban láttam, iskolánkban nem volt egy olyan gép sem! A szakma, amit 4 évig tanultam értéktelen volt. Fizetnem kellett volna, akkor százezreket azért, hogy egy korabeli tanfolyamot elvégezzek, amivel esetleg kezdhettem is volna valamit. A szabászat egy külön szakma! Átalakítás az nem annyi hogy beveszek valahol azt jó napot kívánok! Jól lehet vele keresni, ha értessz a szakmához, de ahhoz egy jó szakembertől kéne tanulni és ők bolondok volnának konkurenciát kiképezni, a tudást ingyen nem adják át és akkor sem mindent, ha esetleg fizetsz a tudás megszerzéséért. Ez nem ilyen egyszerű, akkor minden varrónő magánba tolná. Azok maradtak az ruhaiparban, akiknek volt szerencséjük bekerülni korábban varrodába. Én már 20 éve nem fogllakozom varrással.
2023. szept. 18. 18:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!