Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres manapság egy...

Mennyit keres manapság egy gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Párom most készül váltani, tudott hogy ebben a városban a legroszabbul fizető cég ahonnan eljön, de itt kezdte egyetem után, tapasztalat gyűjtés mellett nem volt elsődleges a fizetés.

5 éves tapasztalattal 2 hónap múlva kezd járni interjúra. A cégnél tilos beszélni a fizetésekről mert mindenkinek más.

Ő br710e Ft-t keresett itt, a főnöke szerint bárhova megy jóval többet tud kérni.

De tanácstalan mennyit mondjon, ezért érdekelne ha valaki megosztaná mennyit is lehet keresni :)

Köszönöm előre is.


2023. szept. 18. 08:57
1 2
 1/20 Lilluci27 ***** válasza:
[link] itt értelmes szétnézni
2023. szept. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Lokacio es a szakterulet ismerete sokat segitene.
2023. szept. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Bruttó 400-800, nagyon maximum 900.


De ne ennyiket kérjen, mert így csak konzerválja a szar állapotokat. Ha már vált valaki, nyomjon be bruttó 1,3-1,5-öt, ne ájuljon el attól, hogy ráígérnek egy 100-ast a jelenlegire. Az a baj, hogy sok a szolgalelkű jobbágy gépészmérnök, a retek c*gány meg ha nem tetszik neki a fizetés az építkezésen, másnap már a szomszéd telken van és ott dolgozik.


En folyamatosan interjúzok és nyomom be a fent említett sávot, 1-2 helyen meg is adták, érdekes módon pont a keleti megyékben. Amíg a pesti egyetemek fiatal pályakezdői beérik a cool romkocsmás, szobában nyomorgós életmóddal, és egy nettó 300-tól hasraesnek, addig nyilván szélmalomharc ez az egész.

2023. szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Amíg a hülyegyerek beéri a tudattal, hogy ő a "boschos" vagy "audis", és kap valami szar nettó 400-at, közben meg Borsodban a c*gány "vállalkozó" milliókat visz haza feketén az építőiparban, addig nincs is miről beszélni. Nézz már rá egy mai mérnökre. Nyurga, szerencsétlen, tesze-tosza szolgalelkű népség.
2023. szept. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont igy van. Udv egy multi villmernok. 😄 A csaladomban mindenkinek jobban megy fuvarozasbol, epitoiparbol mint az 1m koruli multis bruttos bohockodasbol. Ja, hogy azokkal dolgozni is kell. En is ezert vagyok meg multonal kattintgato. 😂 Mert lusta vagyok, bar en szoktam maszekolni.

Az a baj ha b 1,3-1,5-otm mond, biztos hogy nem keresik fel ujra.

Ha brutto 900-1000-t mond meg akkor is necces.

2023. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki 1,2-1,5-öt mondana, akkor muszáj lenne nekik. Próbálok minél több embert meggyőzni, mást nem tudok csinálni sajnos. Keleten megadják néhány helyen, a pesti patkányok szarrágóbbak, meg nekik helyben van a rabszolgatermelés a BME meg OE által.


"Kivonulni" meg nem fognak egy 1,5-től sem, nem kell ettől a kamu dumától félni. A BMW most jön és meg sem röccentek azon, hogy 1,3-at megadjanak.

2023. szept. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"a pesti patkányok szarrágóbbak, meg nekik helyben van a rabszolgatermelés a BME meg OE által."


Orulok neki, hogy nem csak en tapasztalom ezt. Mernoki palyan, amennyiben hagyomanyos mernoki munkarol van szo, atbillent a piac.

Nyugati felben is jobbak a fizuk, mint Pesten. Mar 2 eve is ezt tapasztaltam.

2023. szept. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a pesti régióban dolgozok, de amikor elkezdtem közel 10 éve gépészmérnöknek tanulni, még elhittem, hogy ez egy jól fizető szakma. Nos mára rájöttem, hogy nagyon nem. Minden egyes percet bánok amit a felsőoktatási intézmény padjaiban töltöttem. Egy technikus is keres ennyit...bruttó 700ezer az minden csak nem tisztességes mérnöki fizu. Amúgy mondjon be bruttó 1milliót, aztán kiderül, hogy milyen bérigény ez. Milyen területen dolgozik?
2023. szept. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha kezdő lennék, 0 tapasztalattal, akkor br 600-at mondanék, ha már 1-2 éves tapasztalatom lenne, akkor br 900-at, 5 éves tapasztalattal 1-1.1 milliót.


Szerintem amúgy fel lehet Pesten is tornászni a fizetésedet, dolgozz jól egy cégnél, de folyamatosan keress új munkahelyet. Elmész interjúra, kiharcolsz egy jobb ajánlatot, így te leszel alkupozícióban, bemondod a meglévő munkahelyednek, hogy ennyiért felvennének új helyre, és ha tényleg jól dolgoztál és a cég se fillérbaszó, akkor megadja minimum azt a fizut, ha meg nem akkor elvállalod az új helyet. És ezt iterálgatva sokkal gyorsabb fizuemelkedést elérsz, mintha évekig ülnél csendben egy helyen.

2023. szept. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, mondjuk azért ezt se lehet a végtelenségig játszani, mert akkor már azért nem fognak felvenni, mert azt látják, hogy folyamatosan ott hagyod a meglévő munkahelyeidet. Én 3x váltottam egy év alatt és kb 80%-al nőtt a bérem. Itt várok 1-2 évet, hogy ne legyen gáz, hogy pár havonta váltok és megint elkezdek nézelődni, bár egyébként közben sem árt nézelődni, vesztenivaló nincs.
2023. szept. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!