Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet manapság mérnök...

Hogy lehet manapság mérnök gyakornoknak egy nagy multinacionális vállalathoz bekerülni? 21/f

Figyelt kérdés

Műszaki területen tanulok jelenleg gépészetet a BME-n, angolul németül felsőfokon beszélek, ezentúl van némi spanyoltudásom is.


Korábban dolgoztam már majdnem egy évet gyakornokként egy nagy cégnél, viszont jelenleg hiába jelentkezem gyakornoki pozíciókra a nagy cégekhez nem jeleznek vissza, vagy az interjú után, vagy a pályázást követően.


Milyen tippjeitek lennének számomra? Szeretnék egy jó gyakorlati helyet találni :D



2021. ápr. 26. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk (multi, nem mérnöki terület) eddig minden évben voltak gyakornokok - aztán tavaly a járvány miatt nem, idén meg még nem döntötték el, lesznek-e. Home office-ol még mindig a cég 90%-a, és vsz. azt gondolják így nincs értelme. Lehet, hogy máshol is így van.
2021. ápr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
De miért nem elsősorban egyetemi segítséggel, partner cégeknél próbálkozol? Nehezen tudom elképzelni hogy a BME-n nincsen ilyen jellegű segítségnyújtás, ahogy azt is, hogy a tantervednek nem része gyakorlati oktatás. Ha ez valamiért mind nem, akkor még mindig ott van a duális képzési forma amiben ugye garantált a céges munkahely.
2021. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
En gyakornok vagyok nagy multinal. Home-officeban vagyok en is. Mi ezzel a gond? Par nap bent, par nap itthon.
2021. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3-as: a "pár nap bent" az nem túlzottan home office...

Tesóm ahol dolgozik (szintén multi) múlt márciusban bezárták az irodát, igazgatói engedély kellett még ahhoz is, hogy a fiókjából hazahozza a kedvenc fülesét. Tavaly március óta a karbantartókon kívül senki nem járt az irodájukban.

2021. ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a tapasztalataitokat!


Hol/hogyan kellene keresgélnem?

Mire kellene figyelnem a munkakereséskor?

2021. ápr. 26. 16:24
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Mióta nem jeleznek vissza? Egy haveromat volt hogy 1,5 évvel később keresték.😃

Egyébként van sok pozi ami mindig meg van hirdetve, ezért csak akkor keresnek ha van üresedés. De ahova én jelentkeztem pl oda már hónapok óta kerestek embert, ezért interjú után egy héttel már jeleztek is hogy felvettek.

Keresgélni meg én úgy keresgéltem, hogy 10 diákszövetkezetet elmentettem kedvencek közé és naponta nézegettem. Esetleg ha van csoporttársad/haverod aki dolgozik valahol, kérdezd meg hogy nincs e náluk hely.

2021. ápr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

2 hét épp. Gratulálok neked!

Rendben köszi a tippeket!

2021. ápr. 27. 08:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Én duális képzésben vagyok, az kicsit másabb mint a gyakornoki. erről meg már le is csúsztál. hát majd szerintem lassan kezdenek megint fogadni gyakornokokat a cégek. nálunk sem vettek fel a vírus alatt senkit. tuti vannak partnercégek BME-n, én nem oda járok, nem vágom. Esetleg ha van ismerősöd valahol és be tud ajánlani az a leggyorsabb és legjobb.
2021. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pontosan mit szeretnél csinálni?
2021. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!