Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek, hogyha csak egy...

Mit tennétek, hogyha csak egy olyan helyről kapnátok állásajánlatot, ami nektek nem volt szimpatikus?

Figyelt kérdés
Meg is indokolhatjátok a válaszotokat.

2023. szept. 18. 14:21
A kérdező szavazást indított:
Elfogadnám, mert nincs más
Elfogadnám, de közben továbbra is keresnék másik állást
Nem fogadnám el, majd találok egy másik állást
Nem fogadnám el, mert számomra fontos, hogy valamennyire szeressem a munkámat
Nem tudom, hogy döntenék
19 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Én az elvek embere vagyok, amelyik hely számomra nem szimpatikus oda nem megyek dolgozni. Ennyi.
2023. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

-Ha már évek óta munkanélküli valaki, akkor azt mondanám, fogadja el.

-Ha van munkahelye és még el tudja viselni, akkor keresgéljen tovább.

-Én pl. költözni is akarok, így elválalnám, ami jön. Ha már ott leszek, újratervezek.

2023. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Körülményeimtől függ. Minél sürgősebb anyagi okokból, hogy találjak annál inkább elfogadnám. Minél több más lehetőség is van még a kalapban annál kevésbé fogadnám el. Általánosságban ha olyan helyen lakom, olyan a szakmám, tapasztalatom, hogy valószínűleg jön majd a többi lehetőség, akkor kevésbé valószínű, hogy elfogadnám.


Ha az anyagi és a többi okból afelé hajlasz, hogy elfogadd, attól még lehet tovább keresni, bár nyilván nehezebb felvételikre járni stb. + a próbaidő alatt fel lehet mondani bármikor ha TÉNYLEG annyira vacak.


Ha van egy-két hely, ahonnan esetleg konkrétan döntést várok még, akkor megkérdezném, hogy azonnal kell-e döntenem vagy kapok-e pár nap gondolkodási időt, és közben a másik helyeken is rákérdeznék, mi újság.


1-es: nem mindenki van olyan helyzetben, hogy az elvek embere lehessen, azzal nehéz fizetni a boltban. :)

2023. szept. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok. 2 hónapja kezdtem a keresést, akkor még biztosnak tűnő munkahely mellett. Időközben távozásra kényszerültem, 1 hónap múlva lesz az utolsó napom. Az első helyen, ahol interjúztam, voltak a legkevésbé szimpatikusak, undorodok a cégtől. Sajnos azóta nem jártam sikerrel sehol máshol, tőlük pedig már csak az ajánlatra várok ami bármelyik pillanatban befuthat. Az elején még egyértelmű nemet, most egyértelmű igent mondanék. A keresést ezután is folytatom, sőt, ha elkezdenék náluk, akkor is folytatnám, annyira gáznak tűnik a hely. Egy percig sem lehetek munkanélküli, nem fér bele jelenleg.
2023. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs más ajánlat, akkor elfogadnám.


Sajnos ez nem kívánságműsor.

Több diplomám is van - sajnos miatt túlképzettnek is számítok - és nem találok állást.

Letagadni nem tudom őket, mert egymásra épülnek, így kénytelen vagyok bevallani őket.


Még árkot ásni se vesznek fel - próbáltam azt is - mert nem hiszik el, hogy tényleg állást keresek, ilyen végzettségekkel.... azt hiszik a NAV - tól vagyok ellenőrizni.


Így azért nehéz....

2023. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!