Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez később a nyugdíjamat...

Ez később a nyugdíjamat nagyon lehúzza majd?

Figyelt kérdés

Tekintsünk el attól, hogy lesz e nyugdíjam egyáltalán.

Most 25 vagyok, jelenleg közalkalmazott vagyok, segédmunkásként dolgozom, bérminimumot kapok.

Mellette egy napos vejelentett alkalmi munkákat is vállalok.

Ez most ideiglenes állapot, remélhetőleg fel fognak venni rendes fizetésért hamarosan.


Az lenne a kérdésem, hogy ha ez egy két évig így megy, az nagyon lehúzza majd a nyugdíjam később?

Nem tudom hogy számolják, egy ismerősöm mondta nekem, hogy szerinte ez nem lesz jó.



2023. szept. 19. 05:35
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
nem lesz nyugdijad, ha nem kezdesz el mär most felre tenni... az ällami nyugdijat meg nyugodtan elfelejtheted, mert azt mär a mostani 20 eve dolgozok sem fognak kapni....
2023. szept. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:
100%

"Ez később a nyugdíjamat nagyon lehúzza majd?"

Minden ledolgozott (=szolgálati) évvel nő az a százalék, amivel a nyugdíjadat kiszámolják majd. Többnyire évente 1-2%-kal.

Tehát többet fogsz kapni ahhoz képest, mintha most nem dolgoznál:

- a most megkeresett (inflációval korrigált) minimálbéred kb. annyi százalékát, amennyi %-ot az évek során összegyüjtesz

- minden további -inflációval korrigált- keresetedből 1-2%-ot

(Ha nem foglakozunk azzal a hagymázas dumával, hogy senkinek nem lesz nyugdíja.)

2023. szept. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%
Nem lesz nyugdíjad ne paráz
2023. szept. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!