Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy intézzem a nyugdíjamat?

Hogy intézzem a nyugdíjamat?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok ,de sehol nem jelentenek be. Ha ez így megy tovább alig kapok majd valami nyugdíjat. Senki nem világosít fel, hogy mit is kellene intézni ez ügyben. Mit és hol kell? Egyáltalán van ilyen?
2010. júl. 16. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Régebben lehetett megállapodást kötni a nyugdíjfizetésre. Fizettél az államnak, cserébe ment a nyugdíj jogosultságod. Most már nincs ilyen. Ha azt akarod, hogy szolgálati időt szerezz, vagy be kell jelentetned magad valahol alkalmazottként, vagy vállalkozást indítasz és fizeted magad után a járulékokat és adókat.
2010. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos szinte lehetetlen olyan helyen dolgozni itt, ahova be is jelentenek. Ezért vagyok szorult helyzetben...
2010. júl. 16. 17:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy nyitsz nyugdíj-előtakarékossági számlát valamelyik bankban/biztosítónál és havonta raksz rá magadnak összeget.
2010. okt. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is valami ilyesmire gondoltam, de tudod mindegyik ilyen cég vagy mi, akik ezzel is foglalkoznak, nem a legjobbat adnák, most már azt hiszem sínen vagyok, hogy a legkedvezőbbet megtaláljam, ami kötelékben van a biztosítókkal, bankokkal, ingatlanosokkal, stb. De köszönöm a válaszodat.
2010. okt. 7. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!