Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az hogy egy csomó...

Miért van az hogy egy csomó "vállalkozó" pénzesnek van beállítva mert hogy ennyit meg annyit elkér a klienstől, eközben meg a nagyja full csóró?

Figyelt kérdés

Csomó "vállalkozó" ismerősöm van az épületgépészet terén akik elvileg pénzesek, a gyakorlatban pedig semmi pénzük nincs. Keresnek itt havi 1+ misiket (valóban sok munkájuk van, irreális összegekért), azt normális ruhára nem telik.


Ez azért lehet mert a pénzügyi intelligenciájuk zéró és nem tudnak bánni a hirtelen jött pénzzel vagy a nagy "vállalkozói" lét nem is éri meg annyira?


2023. szept. 19. 10:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem kérdezed meg a "csomó 'vállalkozó'" ismerősödtől?
2023. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Mert nem illik ilyet kérdezni és úgyse valaszolnanak 😀
2023. szept. 19. 11:01
 3/30 anonim ***** válasza:
79%
Ezt en sem ertem, sok penz megy at rajtuk, de ebbol keves marad csak meg nekik. Mindezt heti 60-80 ora munkaval. Nem tunik egy nagy bulinak.
2023. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
37%

Nem mindegyikre de egy eleg nagy retegre igaz kozuluk, hogy nem feltetlenul van igenyuk arra az eletmodra amirol te azt szurod le egy facebook profil alapjan, vagy mikor megall a B6 Passattal a dohanybolt elott egy Devergo poloban meg egy szutyok Nike papucsban, hogy neki milyen jol megy.

Ugyan ez pl. a kulfoldi nyaralas. Nem beszelnek nyelveket, kevesbe kivancsiak mas kulturakra, a Balatonnal meg az Arena plazanal tovabb nincs igenyuk. Ami egy fajta igenytelenseg, de nem feltetlenul negativ ertelemben. A munkavedelmi hacukaja meg lehet tobbet er mint 1-1 irodista H&M-es oltonye, cipostol. Meg akkor is ha hasznalt.

Nem feltetlenul tukrozi az ember megjelenese a valos anyagi helyzetet. En is ismerek olyat aki egy vacak macko rovidnadragban jar egesz nyaron meg strandpapucsban, mert neki az a kenyelmes. Kozben meg ott van a nappaliban a 60-70 millios hazimozi rendszer. Egy gatyara sajnal 10 ezret de egy m kabelert kiad 100 ezret. Szelsoseges pelda, de pont ismerek egy ilyentagot aki(k) generalkivitelezessel foglalkoznak.

2023. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
A masik szinten nagy szamu reteg meg az, aki azt az ~1 millios havi profitot kimaxolja. Pont addig er amig a takaro. Cigi elvisz 200 ezret a csaladban, a ket gyerek meg 300-at, a rezsi meg 200-at, maradek meg elmegy kajara. A feleseg meg keres 200-at egy butikban vagy cukraszdaban, abbol jarnak kirandulni.
2023. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Azért azt be kell vallani hogy a HH cuccokat úgy kapják és nem veszik, ezt ok mondtak.

Ha én egy misi felett keresnek akkor lenne igényem jó cuccokra, szép autóra vagy lakás/házra. Ha ilyen szinten tele van valaki, akkor az esetek nagy részében kinyílik a pénztárca, kivéve ha igénytelen. Azt meg észrevettem hogy ezek az emberek általában buták és valóban nincs érdeklődésük semmi iránt csak a kazanok és az ilyen faszsagokrol szól a beszélgetés.

2023. szept. 19. 11:22
 7/30 anonim ***** válasza:
84%
Ezek az emberek jellemzoen a penzt mar nem tudjak kezelni. Mindent a vallalkozasba tesznek vissza es hiaba porognek, nem jutnak elore. Most volt egy boom a szakemberhiany es a sok epitkezes miatt, de ennyi. Szerencsejuk volt.
2023. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
18%

Havi 1-2M között ingadozik a bevételem évek óta.

Vettem egy középkategóriás lakást pesten, arra elment kb. 3 évnyi pénz, normális megélhetés mellett. Közben bejött a COVID, utazni nem tudtunk, ruhák nem kellettek, szórakozni, éttermezni nem lehetett. És valahogy nem is szoktam vissza rá, kivéve hogy évi 1-2 hónapot utazok messzebbre (kelet ázsia, főleg). Ebből szűrhetnéd le, hogy van pénzem. Autóm nincs - nem kell. A lakásom maradt. Márkás ruhák nem érdekelnek. A pénzt befektetem, hogy 10 év múlva már ne kelljen dolgoznom. Nem mindenkinek a "jó cuccok" körül forog az élete. Bármelyik "jó cuccot" meg tudnám venni, de nincs rá szükségem. Aki nélkülözik azt gondolja, hogy attól lenne boldog hogy minden szart megvehet, én pedig örülök, hogy idén csak alsógatyákat és pár egyszínű fekete pólót kellett vennem.

2023. szept. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
76%

Még az előzőhöz (8), nem értem miért a "kinyíló pénztárcával" teszed egyenlővé hogy "valaki pénzes / ért a pénzhez". Aki ért a pénzhez, az valójában csak a befektetési portfoliója felé nyitogatja a pénztárcáját, és nem él nagy lábon, pláne nem azért hogy neked vagizzon vele.


A világ legkomikusabb dolga szerintem, hogy a gazdagok átlagos, márkátlan cuccokban járnak, az álgazdagok, insta influencerek, meg a hitelre vásároló csórók azok akik eltartják a luxusmárkákat, mert azokat a celebeket majmolják, akik a márkáktól ingyen kapják a "jó cuccokat". Clown world.

2023. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Ezek az emberek nem értenek a pénzhez, általában a legalapabb közgazdasági fogalmakkal nincsenek tisztában. A könyvelő is ott kúrja át őket ahol akarja kb.

Egyáltalán nem luxus márkákról volt szó (pl Philip Plein etc.), szimplán arról van szó hogy ha ilyen jól megy a vállalkozás akkor miért azt a látszatot kelti a nagyja hogy full csóró? :D Azért mert nem megy jól, nincs pénzügyi intelligenciájuk és felélik a pénzt. :D

2023. szept. 19. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!