Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit érdemes külföldön elkezden...

Mit érdemes külföldön elkezdeni jogász diplomával?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem a jogi karon, jogász szakon. Van is egy karrierút lehetőség előttem (egy jó ügyvédi irodában, viszonylag kellemes fizetéssel), viszont mindig is nagyon kacsingattam afelé, hogy külföldre költözzek, elsősorban Olaszország, vagy Franciaország.


Az EU-s szerveken kívül milyen munkát vállalnátok ti így? Értelemszerűen nem szeretnék eladó pozícióban elhelyezkedni, de azért közvetetten nem volna gond, ha a végzettségmhez valamennyire kapcsolódna.

Gondolkodtam az ingatlanozáson, az említett országokban elég sok befektető is szokott menni.


Jelenleg csak gondolkodási fázisban vagyok és nem azonnal terveznék csapot-papot magam mögött hagyni, ezért érdekelne, hogy ti, ha külföldre mennétek (ezen két országba), akkor mibe kezdenétek bele?



2023. szept. 22. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem nagyon fogsz tudni, mivel Olasz -és Franciaországban teljesen más a jogrendszer, és minimum felsőfokon kéne beszélned az adott nyelvet.

Próbálj meg valahogy az ügyvédi irodán keresztül kijutni, más lehetőséged nemigen van.

2023. szept. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az sem probléma, ha nem konkrét ügyvédi, vagy klasszikus jogi tevékenységet látok el kint. Ezért is gondoltam az ingatlanozásra, de amíg az nem alakul ki megfelelően, addig valahogy meg kellene élnem.
2023. szept. 22. 14:11
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Hát én erre nem látok nagy esélyt, hogy őszinte legyek. Nemzetközi szerevezeteken kívül szerintem nincs ilyen jogi tevékenység amit vegezni tudnál
2023. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Esélyed sincs, mivel kizárólag az adott országban megszerzett, releváns jogi tudással és diplomával rendelkező munkavállalókat alkalmazzák és a legtöbb helyen így is túltelített a piac.
2023. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Bekereteztetheted és felteheted a falra dekorációnak. Ez minden, amit kezdhetsz vele.
2023. szept. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ezért is kérdeztem, hogy ti mibe kezdenétek kint? Tudom, hogy klasszikus jogászi tevékenységre nincsen lehetőség.

Ti mit csinálnátok?

2023. szept. 22. 16:37
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
Én kinyitnám a laptopot, s tőzsdén kereskednék.
2023. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%

"Ezért is kérdeztem, hogy ti mibe kezdenétek kint? Tudom, hogy klasszikus jogászi tevékenységre nincsen lehetőség.


Ti mit csinálnátok?"


Elsősorban egy piacképes diplomát szereznék itthon (IT, orvosi, matematikus stb...), majd szereznék 2-3 éves releváns szakmai tapasztalatot majd utána reális esélyekkel, a célországban is normális fizetésért helyezkednék el. A jogi diplomát pedig esetleg wc papírnak használnám, mert kb annyi az értéke.

2023. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%
Portás meg takarító lehetsz kb. mert a jog pont csak adott országra érvényes.
2023. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
85%
nem tartam magam pesszimista embernek, de sajnos az előzőeknek igazuk van. Én is jogot végeztem, és megbántam, mert röghöz köt, külföldön nem tudsz vele elhelyezkedni. 1 volt évfolyamtársam a jogról Németországba költözött 2005-ben, és pár év után lett jogi asszisztens úgy, hogy 3 éves képzésen különbözeti vizsgákat tett, azt hiszem a heidelbergi egyetemen. Most pl. azt hiszem, projektmenedzser, de annak se sok köze van a joghoz. Egy ügyvéd ismerősöm azért nem tud kiköltözni Ausztriába, mert ott nem találna jogi munkát. Olyan van inkább , aki a határ mellett osztrák ügyfelekkel is foglalkozik, pl. magyar cégalapítások, ingatlanvételek kapcsán. De az, hogy külföldön dolgozz jogászként, nem opció. Én sem tudok elmenni Magyarországról, a végzettségem semmire se jó.
2023. szept. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!