Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 4.5 hektáros földből (tanya)...

4.5 hektáros földből (tanya) meg lehet élni, ha hajlandó tanulni az ember, vagy nem ezen múlik? Érdemes elvégezni egy agrármérnöki szakot, ha kilátásban van egy ekkora telek megöröklése?

Figyelt kérdés

2023. szept. 26. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Felkenheted azt az értéktelen büfészakos diplomát a falra, semmi értelmeset nem oktatnak ott. Inkább gazdasági szakot végezz amely szakon megszerzett tudásból talán profitábilissá tudod tenni a tanyádat.
2023. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Extrém ritka hogyx 4,5 hektárból megéljen valaki, szinte esélytelen.

Nem érdemes, agrárménök vagyok. Elég primitív az első válaszoló de tényleg nem sok hasznosat tanítanak ott, tapasztalat, elvégeztem. (aranykalászos gazda képzés ha már kell papír, arra nem vesztegetsz 4 évet..)

Van legalább valami ötleted nagy vonalakban?

2023. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2. Nincs olyan ötletem ami mögött lenne bármilyen realitás, mert abszolút laikus vagyok a területen.


Anyám is csak most fogja megörökölni a telket, én meg majd tőle, ha addig nem kótyavetyéli el… Még nem olyan idős, mondjuk az egészsége nem a legjobb.


Lehet, hogy nem is lesz az egészből semmi, bár azt mondták hogy azt akarják hogy majd az enyém legyen.


Az biztos, hogy 5 évet még nyugodtan tanulhatnék egyetemen, ha jól tudom annyi idő az osztatlan agrármérnöki…


Én olyanokban is gondolkodtam, állattartás vonalon, hogy elsősorban kutya-macska táp gyártásához használnék fel húst, csupán azért mert megfelelő marketinggel többszörös áron el lehet így adni a húst… Egy új állattáp brand felépítéséhez meg régebben vannak ötleteim, vannak olyan marketing húzások amelyeket ezen a területen még nem nagyon használtak fel (aztán lehet, hogy ennek meg van az oka)…


Nyílván így tudás nélkül ez egyelőre csak ábrándozás.


Növénytermesztés vonalon tűnik nekem nagyon úgy, hogy nem nagyon lehet (kormánypárti) kapcsolatok nélkül profitábilis vállalkozást felépíteni, csak kistermelőként, de ez a telek meg valszeg túl nagy ahhoz, amennyire utána olvastam…

2023. szept. 26. 14:47
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
van toked? tudsz gepeket, vetomagot, barmi mast venni?
2023. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Ha jól tudom 1 hektáros vagy annál nagyobb földet csak aranykalászos végzettséggel birtokolhatsz. Igaz, ez elsősorban a vásárlásra vonatkozik, nem tudom mi van, ha örökölt földről van szó, elvileg azt mégsem vehetik el emiatt.


Tehát akkor a cél nem az, hogy a föld eltartson, hanem valamilyen pénzügyi vállalkozást akarsz cisnálni belőle.

Csak mert ha van földed, nem muszáj ám pénzt cisnálni belőle, hogy legyen mit enned, ugye:D


Ajánlom a Fenntartható Visszafejlődés közösségét és az ő online felületüket, a tanyaegyetemet. Utóbbi eg yolyan felület ahol növénytermesztéssel és álattartással kapcsolatosan képzik ki a tanyasi embereket, hogy ne kelljen mindne buktán végigmenniük.

Szerintem ha pl csirke tartásáról van szó, akkor azt nem az egyetemen fogod megtanulni, hanem tanyán élő emberektől.

Aztán, hogy a csirkét te eszed meg, vag ykonzervbe rakod és eladod, az már a te dolgod. De ha az ott lévőke tköveted, ráírhatod, hogy bio meg öko, amik nem kis húzónevek ugye:)

Btw még a konzerválásról is tanítanak a tanyaegyetemen.

2023. szept. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Kis túlzással fél hektárból is meg lehet, ha értesz hozzá. De az már nem mezőgazdaság, hanem kertészet. Képzést is ehhez mérten válassz, ha érdekel. A fél hektár valóban túlzás, de megfelelő technológiával és növényválasztással egy család megél 1-2 hektárról. A szántóföldi bohóckodást hagyd meg Cs*nyi papának meg a többi sz*métládának, ők mindig ki fognak tudni bulizni annyi támogatást ami elég a több ezer hektárjuk profitábilissá tételéhez :)
2023. szept. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
A föld meg műveléséhez nem egy db papírra van szükséged hanem kapára...
2023. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

A kutya-macska eledel előállítás nem 4,5 ha-os biznisz. Kb. ekkora területen helyezkedik el egy ilyen gyártelep, lásd pl Mars.

Kutya kemény higiéniai feltételek. Tengernyi papírmunka, pénz, beruházás, stb.. stb. Csak maga az a gyártelep ekkora, ami az állati maradványokból piacképes eledelt állít elő ellenőrzött körülmények között. Hűtés, raktározás, csomagolás. Szerintem látogass meg egy ilyen gyárat, mielőtt terveket szősz ebbe az irányba. Szeretnél Mars méretű multikkal versenyezni a piacon? Akkor hajrá!

Ha egy ilyen gyárban akarsz vezető beosztásban dolgozni, na ahhoz kellhet a felsőfokú végzettség.


A 4,5 ha örökség az kb az önellátáshoz tud elég lenni. Zöldség, gyümölcs esetleg néhány állat. Mielőtt állattartásban gondolkodsz, nézd meg 5-10 évre visszamenőleg a takarmányárak alakulását.

Ekkora területen biokertészkedést tudnék elképzelni, de azt is csak úgy, ha volna fix piacom a megtermelt bio terményeim értékesítéséhez. Magyarországon nehéz eladni a biot, mert kevés a lakosság zömének a pénze. Sajnos, nem sajnos, de árérzékeny a magyar. A kajáján spórol. Azt szereti, ha minél kevesebb pénzből, minél többet tud vásárolni és majd elfogyasztani. A minőség abban merül ki, hogy minél édesebb, tehát cukrozottabb, annál jobb. Az agyoncukrozott ételek fogyasztása a betegségek melegágya. Fogak, gyomor, bélrendszer, cukorbetegség...

2023. okt. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Őstermelőnek elmész, zöldséget termesztesz betakarítasz és kiviszed a piacra. Akkor nyereséges lehet. Dolgozni kell ha tanyàd és földed van. Nem kell hozzá diploma.
nov. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4,5 hektár egyébként nem kicsi.
nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!