Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy multinál a magyar vezetés...

Egy multinál a magyar vezetés miért olyan megalkuvó a külföldihez képest?

Figyelt kérdés

Pár multinál már megfordultam, sőt nem is dolgoztam már cégnél, csak nagy multinacionális vállalatoknál.

Ahol dolgoztam, rendszerint nem csak a felső hanem a középvezetés is külföldiekből állt.

Persze, ha a cég régóta volt az országban volt, elkezdtek magyar középvezetőket kinevelni.


Amint a magyar vezetőhöz került a terület, a következők történtek:

-Megnövekedett a bérsávok közötti ugrás ideje.Azaz a magyar vezetésű terület alatt jelentősen hosszabb idő átkerülni junior bérsávból mediorba, mint amit külföldi vezet.

-Növekvő fluktuáció, csökken a munkavállalók megtartására való hajlandóság.Nálunk, volt egy német vezető, ő mindenkit igyekezett maradásra bírni, pénzzel is.Nyilván duplájára nem tudta emelni a bért, de igyekezett.Vagy, volt olyan is, akinek beígért egy projektvezetői pozíciót, ami béremeléssel is járt.Tehát, valahogyan igyekezett összetartani a csapatot, amit vezetett.

Ellenben a magyar menedzserek nem törekednek erre, hanem szinte ráadják a kabátot az illetőre, nem hallgatják meg a problémákat, amik a felmondáshoz vezettek.



Nekem azaz érzésem,hogy sok magyar teper a vezetői állásért, mint egy vakond, de megkapta kb tojik mindenre.


2023. szept. 29. 17:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Azért mert egy magyar vezetőnek általában semmi szava nincs a külföldi anyavállalat felé. Pénz nincs, kuss van, teljesítményt hozni kell, mindegy milyen áron. Ez a mai magyar multis munkaerőpiac. Legalábbis gyártás/termelés területen.

Ahol nincs erős szakszervezet (lásd pl. Győri Audi) soha nem lesz komolyabb bérfejlesztés.

2023. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát... szerintem szocializációs okai vannak, általában botcsinálta vezetőkről beszélünk, nincsenek tisztában vele, hogy ez is egy szakma. A problémák kezelésére szolgáló szabályzatokat ímmel-ámmal lekövetik (ahogy minden szabályzatot, legyen az teljesítményértékelés, -mérés, one-to-one, meeting szabályzat vagy bármi, csak ímmel-ámmal követnek le, kivéve, ha van látnak benne hatalmi vonzatot és potenciált a visszaélésekre), de csak akkor, ha a problémákat elővezető személy ehhez ragaszkodik. Abban a pillanatban viszont ő maga válik A Problémáva, vagy legalábbis Problémás Személlyé. Onnantól valóban ráadják a kabátot, ahogy írtad, minden policy szerinti dolog csak látszattevékenység.

Szerintem egyébként folyamatos rettegésben élnek ezek az emberek, érzik hogy inkompetensek, bármikor megbukhatnak, rettegnek a saját dolgozóiktól. Ez egészen szánalmas, pont az ő példájuk mutatja hogy épkézláb vezetők híjján bárki ülhetne a helyükön, ha akarna, csak általában nem akar.

2023. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Az 1-esnek rohadtul nincs igaza.


Egyszerűen itt is megmutatkozik ez a köpedék magyar mentalitás. Amint ráteszi a kezét a cégre a magyar, rögtön jön a munkaerőkölcsönzőkkel való seftelés, trükközés a pótlékokkal, lefele taposás és egyebek. A "vezetőnek" csak a pénz meg a céges autó számít.


Nagy baj, hogy magyarországon kb. sehol nincs expert életpálya, senioritás. Egyedüli fejlődési lehetőség, hogy "vezetővé" válsz, csak akkor emelkedhet a fizetésed, egyébként marad az, amit kialkudtál az interjún, meg az évi 8-10 %-os emelés.

2023. szept. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én eddig voltam ott a "vezetés" kb. mindenhol szimplán inkompetens volt.

Emberek fejlesztése, tényleges menedzselése 0. Volt olyan főnököm, aki a beosztást se tudta normálisan megírni és már mi szóltunk neki, hogy adott napra nem biztos ki kéne adni 4 szabadnapot, mert nem fogjuk bírni...


Nekem eddig csak ilyen vezetőim voltak, aki normális volt 6 hónap után lelépett...

2023. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
3-as hülyeséget beszél. Nem teszi senki semmire rá a kezét. Egy alsó vezetőnek lofing beleszólása van egy külföldim ultiban, ezek ugyan úgy csicska pozíciók, mint az alatta dolgozó embereké.
2023. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
De a HR vezetőnek, egy department leadernek vagy magának az ügyvezetőnek k*rvára van beleszólása. És ők jönnek a szar munkaerőkölcsönzéssel, meg a jelentkezők felesleges interjúra rángatásával úgy, hogy előre kiköti a bérigényét, illetve hasonló mocskos magyar átverős dolgokkal. Ezeket nem a külföldiek írják elő.
2023. okt. 1. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Ja persze, nem a külföldi mondja meg, hogy mekkora keret a fizura, azért hozzák ide a balkánra a céget, mert kiperkálnák a nyugati béreket (nem)
2023. okt. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Es azt is ők mondják, hogy kötelező még a recruiter meg munkaerő-kölcsönző cégeket tömködni ugye? Véletlenül sem arról van szó, hogy mondjuk az így kilapátolt pénzből visszaosztanak zsebbe a vezetőknek. Vagy hogy be kell rángatni az embereket 3-4 körös interjúkra úgy, hogy aztán feleakkora bérrel adnak ajánlatot, mint amit a telefonos előszűrésen elmondott az ember.


Amúgy meg köztudott dolog, hogy többet is fizettek volna bizonyos nagy multik itt, csak helyi politikusok rendre intették őket, hogy "ne okozzanak bérfeszültséget"(= ne szívják el a munkaerőt mészáros meg az állami szféra elől).

2023. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Jah igen, oda ment azorbán és befenyitete a multikat hogy ne merjetek fizetésemelést adni, mert akkor elmennek az aktatologató semmirekellők az állami szférából!!!!


AZ meg hogy téged berángatnak 3-4körre majd semmibe néznek egyéni szociális probléma, bár ennyi ésszel én is paliba néznélek...

2023. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Sose tudhatjuk nem bizonyos multik fenyítették-e be a magyar kormányt hogy csak x mértékben emelhet minimálbért vagy akár bármilyen bért a saját foglalkoztatottjai körében. De igazából én ezt fordítva is el tudom képzelni, mindkét fél csak olcsón és sokat akar dolgoztatni.
2023. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!