Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A természettudományos diplomák...

A természettudományos diplomák mennyire piacképesek?

Figyelt kérdés

Főleg a kémia és fizika BSc+MSc érdekelne, de a többiről is szívesen fogadok tapasztalatokat.


Tényleg főleg akadémiai kutatónak lehet ezekkel elhelyezkedni? Vagy azért keresik ezeket az iparban is?

Egy természettudományos diploma mindenképp hátrányban lesz egy XYmérnök/IT/gazdasági szakkal szemben?



2023. okt. 1. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Kémiát nem tudom, de egy fizika vagy matek diplomával tárt karokkal vár az összes bank és Financial Services ssc, csak életképesnek kell lenni ami egy legalább B2-es angolt és vmi épkézláb programnyelvet jelent.
2023. okt. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Matematikus vagyok és Data Science területen dolgozom, ami a matekon belül egy specializáció (nem pályát valtottam, csak matek irányból közelítem meg a témát)


Nincs gondom. Volt már fizikus felettesem, akivel kutattam is együtt.

2023. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Biológusból + vegyészből kb. Dunát lehet rekeszteni, rengeten dolgoznak más területeken SSC-kben. Itthon nincs olyan K+F, hogy elhelyezkedhessenek a szakmájukban.
2023. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

A természettudományos diplomák piacképesek lehetnek, attól függően, hogy milyen területre specializálódtál, és milyen készségeket szereztél. Bizonyos természettudományos szakmák, mint például a mérnöki, informatikai vagy egészségügyi területek, általában jól fizetett és keresettek a munkaerőpiacon.


Azonban fontos megjegyezni, hogy a piacképesség függ az adott régiótől, az iparágaktól és a személyes készségektől is. Például, az adatelemzés, a programozás, a környezetvédelem vagy az egészségügyi területen szerzett készségek nagyon keresettek lehetnek.


Az is fontos, hogy folyamatosan fejleszd a szakmai készségeidet, és kövessed az iparágakban bekövetkező változásokat. Ezenkívül a gyakorlati tapasztalat, a személyes hálózatépítés és az interperszonális készségek is fontosak lehetnek a sikeres karrierépítéshez.


Végül, a természettudományos végzettség is lehet egy jó alap egyéb területekre való átképzéshez, például az üzleti, pénzügyi vagy oktatási szektorban.

2023. okt. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hello. Én annak idején a kémia BSc-ben gondolkoztam, aztán vegyész MSc. Végül az ötletet elvetettem, elsősorban az alacsony fizu miatt. Gyógyszerésznek tanultam. A fizuval meg vagyok elégedve, a munkafeladatok viszont elég uncsik..


Na és mit tapasztaltam a munkaerőpiacon. A vegyészt, vegyészmérnököt előszeretettel alkalmazzák ipari területeken. Hát a fizu meg nem olyan kimagasló (sajnos). Én amit hallottam ilyen netto 300-400-as fizuk vannak a vegyiparban. Természetesen ha több műszakban dolgozol ez megy feljebb is. De ez cég és terület függő. Eddig én analitikán tapasztaltam ezeket a fizukat. Viszont ha újrakezdhetném lehet ennek ellenére a vegyészet irányába mennék. Nem minden a fizu:).

2023. okt. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen egyetértek az utolsóval. A vegyipar biztos elhelyezkedést nyújt, vegyész diplomával az embernek valószínűleg nem lesz gondja az elhelyezkedéssel mindig van betöltetlen álláshely. Nyilván ez valamennyire összefügghet a relatíve alacsony fizetéssel is, egy diplomás pályakezdő vagy aki csak néhány év talasztalattal rendelkezik valóban kb 300-400 ezer nettó között keres persze adókedvezmények nélkül (ez kb bruttó 450-600 ezer).

Technikusként ennél alacsonyabb a fizetés kb bruttó 400 ezer körül lehet.

Egyébként maga a szakma nagyon érdekes, vegyész diplomával nagyon sokféle területen lehet elhelyezkedni sokféle dolgot lehet csinálni.

jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!