Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki albiban él,hogy tud...

Aki albiban él,hogy tud megélni normálisan pl.2-3 százezres fizukból? Sok munkahelyet bolti dolgozót, raktártost, takarítót,gyárba stb keresnek embereket és a nettót kiszámolva átlagban 200-300 nettókat kapnak. Hogy tudnak ebből élni?

Figyelt kérdés
Albérlet+rezsi+kaja+ tisztálkodási/tisztítószerek,ruházkodás,telefon,tv,internet,bérlet,szórakozást hagyjuk is, kiadások egyéb dolgok... Hogyan tudnak megélni? Egyszerűen ez rabszolgasors,és szomorú akárhogy nézem.. ebből önerőre,spórolni váratlan kiadásokat egyáltalán semmit sem lehet szerintem...

2023. okt. 8. 09:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Plusz ha háziállat is van orvosi költségek,etetés stb szóval nem értem.
2023. okt. 8. 09:32
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Csak annyit szólnék hozzá hogy egyetértek.

Meg annyit hogy ide a kiskedvenc az netto luxus. Még egy éhes száj, többe kerül mint egy gyerek.

De teljesen igazad van.

Én mondjuk nem albiban lakok és hitelem sincs egy deka sem, de akkor sem jövök ki ennyi összegből.

2023. okt. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Sopron mellett lakok, itt megelnek sokan ilyen melóból is. Az a titka, hogy az osztrákok ezért is 1500 euro korul adnak évi 14 x...
2023. okt. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem biztosan csinálnak valamit mellette. Onlyfans, prostiskodás, drogot árulnak vagy tudomisén, de ennyiből képtelenség kijönni.
2023. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen egyetértek, de szerintem sincs köze az albihoz, saját ingatlanban is milliós nagyságrendű összeg a szükséges karbantartás. Tartalékot sem árt képezni, néhány évente előfordul egy-egy tetőcsere, kazáncsere, kéménybélelés, miegymás.

Nyílván nem a top-top újépítésű ingatlanokról vagy hiperszuper passzívházakról meg jurtákról beszélek hanem átlagos városi épületekről.

Persze akik szülőknél, anyósnál élnek, aztán majd az öregek intézik az épülettel kapcsolatos teendőket... az megint más kérdés.

2023. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

Úgy,hogy nem kell megelégedni ilyen fizetéssel.Mindig keresni kell a jobb lehetőségeket.

Én pályakezdőként szobát béreltem.Kezemben volt a mérnöki diplomám és nagyon gáznak éreztem,hogy csak szobát tudok bérelni.


Aztán, elvégeztem egy MSC-t, meg céges képzéseket és amikor lejárt a tanulmányi dobbantottak egy sokkal jobban fizető helyre.Aztán újra és újra.


Most már nem gond az albérlet kifizetése úgy sem,hogy egész lakást bérelek.

2023. okt. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

1) Szüleiknél laknak ingyen

2) élettársukkal együtt élnek és megosztják a bérleti díjat / hitelkamatot+amortizáció miatti tartalékképzést.

3) távolról járnak be ahol alacsonyabbak a lakhatási költségek, mint Budapesten

2023. okt. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Tudod te is a választ rá, mégis megkérdezed..


Hónapról-hónapra, spártai életmódon. 30.-án az sakkozza, hogy hogy lehet 10.-ig kihúzni pár ezer forintból. Saját lakásról nem is álmodik.

2023. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

@5


"néhány évente előfordul egy-egy tetőcsere, kazáncsere, kéménybélelés"


Ha fogalmad sincs valamiről, miért írsz hozzá kommentet?


Az 1980-ban épült házamon köszöni a tető, de jól van. Idén 43 éves. Kazán nincs, sokkal gazdaságosabban működtethető cserépkályhák vannak a házban, ők is 43 évesek, s ők is jól vannak. A kémények is fullosak.


A víz-technológiát így 43 év után lassan cserélni fogom, nem azért mert rossz, inkább csak modernizálás miatt.

2023. okt. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%

9, szuper, örülök neki, hogy a 43 éves házad ilyen jó állapotban van 😉

Az enyém egy 63 éves ház fölső szintje és tetőt ugyan nem kell cserélni mostanában, a gázkazán egyre neccesebb, konyha rottyon, szerencsére fürdő meg lett csinálva még a nagy bumm előtt.

Ahogy a villany is...

Ja, ezek egyenként 1-2 milliós tételek, kb 3 éves kihagyásokkal.

Szerintem a vízvezetékcseréd is ez a kategória lesz, de ne legyen igazam.

Amúgy is, itt mindenkinek minden megy házilag, majd a szaküzletben elmagyarázzák amit a YT iskola nem tanított meg 😀

2023. okt. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!