Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A társadalom középosztályába...

A társadalom középosztályába milyen jövedelmű emberek tartoznak?

Figyelt kérdés

Szeretném újra kezdeni az életem, mert valahol eléggé elrontottam. Bár idén a pénzügyeim javultak a korábbi évekhez képest, de még mindig szegénynek számítok.

Úgy döntöttem, ez így nem mehet tovább, tehát fejlesztenem kell magam. Az egyik lépésem az lesz, hogy folytatom a megszakadt tanulmányaimat.

Mármost, célnak egyelőre a középosztálybeli életet tűztem ki. Ami ugye azt jelenti, hogy nem vagyok gazdag, de szegény sem.


Kérdés azonban, hogy napjainkban milyen jövedelemmel lehet elérni a középosztályt? Mire figyeljek a jövőbeli fizetésemnél, hogy a célt elérjem?


2023. okt. 11. 01:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. saját lakás, saját autó, biztos jövedelemforrás, tudsz félre tenni hó végén, nem visel meg egy nagyobb váratlan kiadás, évi 1-2 (külföldi) nyaralás belefér.
2023. okt. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Baluba ***** válasza:
100%

Nincs egyértelmű definíciója a középosztálynak, de amit én találtam és leginkább egyetértek vele az az, hogy a lakhatás és alap háztartási (beleértve a teljes alap-étkezést) költségek után a jövedelmed harmada még megmarad, ezt költheted extrákra vagy megtakaríthatod belátásod szerint.


Várostól és családi állapottól függően a lakhatás havonta minimum 120e szerintem, a háztartási költségek pedig szintén 100e minimum, ha tartalmasan és egészségesen akarsz étkezni, főleg, ha nem tudsz minden napra főzni. Ha ennél jelentősen kevesebb valameliyk tétel, akkor vagy az életszínvonal csökken (tehát nem vagy középosztály), részben eltartott vagy (ez esetben nem te határozod meg az osztályodat) vagy vagyonod van (saját lakás hitel nélkül, tehát középosztly megvan).


Ha elfogadjuk ezt a mai árfolyamon kb 220e forintot mint minimum egy főre, akkor a középosztályhoz legaljához minimum 330e forint nettő bevétel szükséges.


Szóljatok, ha szerintetek valamelyik tételt nagyon elmértem, én magam ennél szerencsére többet tudok költeni, csak becsülni tudtam, hogy mennyit tudnék leadni jelentős életszínvonal vesztés nélkül.

2023. okt. 11. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
350e-és keresettel egyáltalán nem érzem magam középosztálybelinek. Inkább egy biorobotnak.
2023. okt. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A középosztály klasszikusan azokból áll akik rendelkeznek számottevő megtakarítással, nincsenek kiszolgáltatva a munkaerőpiacon, mert nagyobb szellemi tőkével rendelkeznek.


Leegyszerűsítve:

Ha minden hónapban marad a jövedelmedből, eközben nem kell spórolnod különösebben, és nem függsz a munkahelyedtől, mert ha az megszűnne bármikor találnál újat, és/vagy akár egy évig el tudnál lenni a megszokott életszínvonalon akkor a középosztályhoz tartozol.

2023. okt. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha a tőkejövedelmed már meghaladja az alap kiadásaidat, akkor középosztálybeli vagy (tehát nem vagy szegény, munkás, de még nem vagy gazdag sem amikor bátran költhetsz bármire).


Nehéz belőni, hogy ez mennyi pénzt jelent havonta, lehet valaki néhányszázezerrel is középosztály (ha az tőkéből jön és nem munkabérből), míg lehet valaki 1 milliós havi munkabérrel munkásosztály (mert dolgoznia KELL).

2023. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az MNB három évente felméri a háztartások vagyoni és jövedelmi helyzetét (“Miből élünk? A 2020-as háztartási vagyonfelmérés első eredményeinek bemutatása”), és decilisekbe sorolja őket. Ez segíthet meghatározni, hogy a szélső decilisek közül melyek, amelyek még vagy már nem tekinthetők középosztálynak, és így a maradék középső decilisek alkotják a középosztályt…
2023. okt. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!