Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Túl késő 26 évesen karriert...

Túl késő 26 évesen karriert váltani és tanárnak menni?

Figyelt kérdés

Jelenlegi karrieremmel nem vagyok túlságosan elégedett. 1 év múlva 26 éves leszek, gondolkodtam, elmehetnék tanárnak, mert az érdekelne... de az meg +6 év az életemből, mire végzek, 32 éves leszek. Nem kicsit túl késő ez? Ti mit gondoltok?


(Ja és mielőtt ezt felemlegetnétek, külföldön lennék tanár, nem itthon.)


25/F



2023. okt. 13. 02:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%

karrier es tanar egy mondatban...


Magas ambicioid vannak... Ennel az is jobb ha elmész gyarba.

2023. okt. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%
LoooooooL
2023. okt. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2-es: Konkrétan mi az olyan vicces? :D
2023. okt. 13. 06:28
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
60 év alatt nem túl késő.
2023. okt. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Amm 26 egy mágikus szám hogy "1év múlva 26"?


Ha ezt akarod csinálni akkor nem késő. Kimész külföldre elvégzed ott az egyetemet és tanár leszel, ennyi

2023. okt. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Soha nincs késő, viszont azért azt tudnod kell, hogy a magyar tanárbérekhez képest arányában mindenhol többet fizetnek, DE más országokban is alacsony a tanárok megbecsültsége a többi diplomáséhoz képest. Előbb nézz utána, hogy az adott országban milyen a tanárok bérezése, milyen a társadalmi megbecsültség, mik az általános elvárások (nem a szakmai elvárásokról beszélek, hanem pl. mennyire elvárt, hogy hivatásként kezeld és ezáltal ingyen rádosztható legyen minden barom feladat).

Amerikában például egy az egyben ugyanazokkal a problémákkal küzdenek a pedagógusok, mint a magyarok, csak ott még arra is készülni kell, hogy bármikor szétlőheti egy elmebajos az osztálytermet és akkor a pedagógus feladata megvédeni az osztályába járókat. A fizetésük más diplomásokéhoz képest pocsék, a szülők elvárásai irreálisak, a felsőbb ellenőrzés és a papírmunka is rendkívül szigorú, közben az egyik legkevésbé sikeres az oktatási rendszerük.

Szóval mindenképp tájékozódj, hacsak nem skandináv országban tervezel tanítani, akkor nem biztos, hogy a legjobb ötlet éveket ölni a külföldi diploma megszerzésébe. Mert ugye a magyar tanári, tanítói diplomát kevés helyen fogadják el, minden ország oktatási rendszere egyedi.

Üdv: egy pedagógus

2023. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%
Karrier és tanítás? Mit akarnál tanítani és milyen szinten? Hacsak nem egyetemi tanár akarsz lenni, aki kutat is, akkor feloldhatatlan ellentét. Egyébként persze, simán belevághatsz. Nyilván külföldiül már beszélsz anyanyelvi szinten, hogy legyen értelme az egész gondolatnak
2023. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy késő… még legalább 40 évig dolgozni fogsz.


Én is 25 vagyok, most májusba végeztem estin autószerelőként novemberbe kezdek pályakezdőként egy műhelybe. Szóval semmihez sincs késő (szerintem)

2023. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

Ember, hol élsz te? Tanárnak???

Azért, hogy 35 évesen heti 60 óra munkával nettó 260 ezret vigyél haza?

2023. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

Ember, most nem tudom eldönteni hogy ez csak ilyen troll kérdés vagy komolyan gondolod-e. Én elvégeztem a tanárképzőt, mert tanár akartam lenni és nagyon megbántam. Nem viccből mondják hogy le vannak terhelve a tanárok, tényleg így van, szörnyű az egész, le vannak robbanva az iskolák, a gyerekek kezelhetetlenek és ugye a fizetés is nagyon gáz. 32 évesen biztos nem szeretnék 260k Ft ot keresni. Én a helyedben jobban tájékozódnék ismerősök között, vagy beszélnék pár tanárral mielőtt ilyen ilyet csinálsz, mert egyáltalán nem éri meg.

Csak azért tanárnak menni mert ez érdekel... Hát oké engem is érdekelt, de van egy csomó másik munkahely, ahol kihasználhatod a tanári kompetenciáid, ha vannak olyanok. Van egy csomó minden érdekes dolog a világban biztos találsz mást, ami érdekel, és nem ennyire gáz megbecsültségű szakma.


Én egyébként nagyon motivált voltam az egyetem elején de ahogy teltek az évek anyunál vészjósló lett a helyzet amikor közel kerültem a diplomához és amint elvégeztem a gyakorlatot egyből váltottam is. Egyetemi éveim alatt egyébként dolgoztam, de olyan helyen keresek most kétszer annyit, mint egy tanár, amihez kb nem is kell tapasztalat, szóval én ezt át gondolnám.

Főleg hogy hiába írogatja itt pár ember hogy könnyű az egyetem de szerintem olyan heti 12-20 kurzus annyira nem egyszerű, főleg hogy kell egy csomó beadandó meg portfólió meg ez az amaz, szóval nem igazán lesz időd dolgozni mellette.

2023. okt. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!