Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak szerintem röhejes az...

Csak szerintem röhejes az irodába való kényszerítés?

Figyelt kérdés
Lassan két éve dolgozok irodásként (pénzügy osztály). Nincs home office lehetoség annak ellenére, hogy a munkám 100%át csak gépen végzem. Az összes munkatársam 45-50 látszólag semmi bajuk ezzel sot ellenzik az otthonról dolgozást holott meg én semmi értemét nem látom minden nap bejárni. Vannak napok amikor van 8 órára elegendo munkám, de azt is otthonról el tudnám végezni, de vannak napok amikor effektiv nincs mit csináljak. Egy két reportot letöltök és két emailra válaszolok. Ha bent van a fönök exceleket nyittogatok és csukosgatok, amikor nincs bent doomscrollolok órákon át az instán. Munkatársaim susmorgását és szófsását hallgatom egésznap. Mi ennek az értelme?

2023. okt. 13. 10:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarnak foglalkozni a home offica-al.

Ha nem tud mindenki otthonról dolgozni, akkor feszültséget generálhatna cégen belül, hogy A dolgozhat otthonról, B pedig nem.

2023. okt. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
18%
Én őszintén nem tudom, mi a jó a home officeban, pedig öreg sem vagyok :D Meg is halnék, ha otthon poshadva kellene dolgozni, 0 inger és emberi kontakt mellett. Már a covid alatt is kb meghaltam az otthonléttől.
2023. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
53%
kezdésképp az idődet mit a végtelen insta görgetésbe fektetsz tölthetnéd hasznosabban, pl tanulással. És akkor lehetne olyan munkád, amit végezhetnél otthonról is.
2023. okt. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy nagyon jó kérdés. A covid elindított egy pozitív folyamatot, aminek mindenki örült.

-Nem volt annyi autó az utakon, csökkentek a dugók, a környezetszennyezés.

-Az ingázással töltött időt visszakapták a dolgozók.

-A munkahelyeken kevesebb rezsit kellett fizetni, kisebb iroda is elég.

-Nem kell a cégeknek bejárást fizetni.

-Ha a külföldi kontakt esetleg este 6-kor ér rá, akkor az ember simán meg tudja csinálni, előtte megfőzi a vacsorát, és ez nem gond.

-Nagyobb a merítés a cégeknek, nem csak a munkahely 20 km-es körzetében tud válogatni dolgozót magának.

Szerintem ezek hatalmas előnyök a cégeknek is.

Ehhez képest, vége a covidnak, és minden cég elkezdi visszakényszeríteni a dolgozókat az irodába. Én is próbáltam a fővárosban állást keresni, de általában minimum heti 2 napot azért be kéne járni.

Az a válaszuk erre, hogy így hatékonyabb a munka, mert kellenek a szociális kapcsolatok. Hát, én nem értem ezt, vannak barátaim, van családom, nekem nem igazán hiányzik az, hogy a kollégáimmal beszélgessek az irodában. Pláne, hogy az összes kollégám, amivel kontaktban vagyok külföldi.

Ha tudod a választ, oszd meg velem is.

2023. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
73%

4:

Sokaknak nincsenek barátai, és ez különösen igaz sok középvezetőre is, akik emellett szeretik magukat fontosnak is érezni a munkahelyükön.


Látszólag mindenkinek érdeke lenne a home office, mert olcsóbb, hatékonyabb, nem kell akkora iroda, a cég és a munkáltató is jobban jár, azonban akik kizárólag a munkahelyen élik az életüket, azok ahol lehet próbálják visszacsinálni, és sok munkahelyen ők kerülnek többségbe vagy ők vannak vezető pozícióban.

2023. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Nálunk speciel van olyan is, hogy nincs családja, napi 1 órát tölt ingázással csak azért, hogy teams meetingeken üldögéljen egésznap. Teljes elmebaj...
2023. okt. 13. 12:00
 7/35 anonim ***** válasza:
35%
Mert így legalább amíg a főnök a nyakadon van, csinálsz minimális munkát, otthonról még ezt sem. Pont az ilyen naplopók miatt idegenkedik sok cég a HO-tól.
2023. okt. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
64%

Én itthon voltam 3 évig home office-ban, most heti 1-2 napot azért bemegyek. Pedig van családom, barátaim, de azért jó a kollégákkal is meginni egy kávét, elmenni együtt kajálni, vagy csak dumálni két feladat között. Itthon elég ingerszegény a környezet. Személyesen sokszor hatékonyabbak a megbeszélések is.

Ez így nekem megfelel, bent is vagyok, meg itthon is.

2023. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
80%
Mond el ugyanezt foninek
2023. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es. Te most magadból indulsz ki? Tudod vannak emberek akik szeretik a munkájukat és büszkék arra amit csinálnak. Én speciel sokkal nagyobb kedvvel és motivációval csinálnám az enyémet, ha tudnám, hogy ha 9kor nekifogok valaminek és az kész lesz 2re akkor tovább szabad vagyok, ha meg valami belenyúlik a 4 utánba is megcsinálom, hogy legyen meg, mert kell. De ha értelmetlenul kell nézzek ki a fejembol 3 órán át 20 perc kocsikázásra az otthontól az már inkább elveszi a kedvem, hogy bármit it csináljak...
2023. okt. 13. 12:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!