Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltanátok munkahelyet a jobb...

Váltanátok munkahelyet a jobb munka körülmények miatt úgy, hogy kevesebb lenne a fizetésetek?

Figyelt kérdés
2023. okt. 13. 22:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyivel, a kevesebb stressz jobb mint a több fizetés. Legalábbis nekem.
2023. okt. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha munkáról van szó, mindennek ára van. De tényleg mindennek. Ára van annak is, hogy közelebb van a munkahely és ráérsz reggel negyed órával később kelni. Kitalálod, neked ez mennyit ér meg és ha annyival kevesebbet kínálnak, mint a mostani helyen, akkor egálban vagy. De ugyanígy van ára annak, hogy mennyire paraszt a főnököd: ha az új sokkal nagyobb tahónak tűnik, de mondjuk kétszer annyi a fizud, el fogod viselni.

Ez a dolog egyik része. A másik az, hogy mennyi pénzre van szükséged. Mondjuk meghozod a döntést: neked úgy személy szerint megér mínusz havi negyvenet az, hogy nem reggel 6-kor kell kelned, csak 7-kor és ugyanúgy odaérsz. Viszont mivel későnkelő típus vagy, a 7-es ébresztő már teljesen okés, nem is kell hozzá órát állítani, kipihenten, magadtól ébredsz és egész nap kiegyensúlyozott vagy. De ha a mínusz negyvenből már nem tudod kicsengetni a lakáshiteledet, akkor b***hatod az egészet, meg kell erőszakolnod magadat minden áldott nap a 6-os keléssel.

2023. okt. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%
2-es bár 6kor kelhetnék mindennap álom lenne.. 3 óra fél 4 az igazán kemény
2023. okt. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt csináltam, 15%-ot adtam le a fizetésemből, amit fél éven belül -5%-ra tornásztam vissza (viszont az infláció azóta ugye elvitte sajnos a visszatornászást…).


Több home ofice, kevesebb stressz, értelmesebb munka, jobb karrierkilátások. Ezért csinàltam (karriert vàltottam).

2023. okt. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Én váltottam már bunkó főnök miatt olyan munkára, ami kevesebbet fizetett (bár igaz, hogy nem sokkal). Sajnos maga a munka sem tetszett, és későn derült ki, hogy a főnök se sokkal jobb, csak más okból nem jövünk ki egymással...

Hozzá kell tennem, hogy arról a helyről próbaidőn belül elküldtek, így viszont belefutottam abba a munkába, ahol ma is dolgozom, azaz ahonnan eljöttem szülni és jó esetben vissza is térhetek 😀

Ezt a munkát élveztem eddig a legjobban, a kollégákkal/főnökökkel is nagyon jól kijövök általában, a pénz is magasan itt a legjobb, szóval szerintem mindennek oka van, és mindennek így kellett történnie, ahogy történt, különben nem jött volna szembe ez a lehetőség :)

2023. okt. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
84%

Attól függ, mennyivel kevesebb és konkrétan milyen jobb munkakörülményekről van szó.

Én váltottam egy extrém stresszes és rossz vezetőségű munkahelyről, ahol kiemelt bérpótlékot fizettek a körülmények miatt. De már idegileg ki voltam készülve és hiába hajtogattam magamnak, hogy a gyerekek miatt kell a pénz, de a gyereknek egy normális anyuka is kell.

Váltottam. Az új munkahelyen 100 ezerrel kevesebbet keresek, viszont nagyon jó a vezetőség és a munkatársak is, a munkát is örömmel végzem. A pénzből kijövünk így is, nem bántam meg.

2023. okt. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kb 40-50ezerrel lenne kevesebb a fizu, viszont közelebb van(annyival nem hogy behozza a minuszt), és jobb eszközökkel kellene dolgozni. Nem múlna semmi azon a 40-50ezren, de eleinte nyilván nem esne jól, hogy vissza lépés történt a fizetésbe.
2023. okt. 14. 01:12
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri.
2023. okt. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
62%
6 vagyok, az első hónapokban nem esett jól a kevesebb fizu, de igaza volt a férjemnek, hogy annyiból is kijövünk és tényleg. Közelebb is van, kevesebbet utazom, több szabadidőm marad.
2023. okt. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogyha ez a váltás hozzájárul az életminőségemhez és/vagy hosszútávon magasabb bérigényem lehet, akkor kérdés nélkül.
2023. okt. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!