Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1.Mercédesz gyárba felvesznek...

IQ-Fighter kérdése:

1.Mercédesz gyárba felvesznek frissen végzett technikusokat karbantartónak? 2.Ha igen, akkor íratnak tesztet? 3.Kapok bármilyen kezdő betanítást?

Figyelt kérdés

Üdv!


1.

Júniusban fejeztem be az iskolát, ahol mechatronikai technikusi végzettséget szereztem.


Azzal kapcsolatban szeretnék válaszokat kérni, hogy komolyabb munkatapasztalat nélkül szerintetek megérné-e beadni a jelentkezésemet a mercibe?


A város legnagyobb presztizsű cége, nem tudom mennyire jellemző, hogy kezdőket is felvesznek karbantartónak, vagy minden esetben elvárják a legalább 2-3 év tapasztalatot?



2.

Továbbá az is érdekelne, hogy felvételi interjú során íratnak-e valamilyen tesztet, amit ha megugrok felvesznek, ha nem akkor nem?

Vagy csak "szokásos" miért akarsz itt dolgozni, stb.. kérdésekre számítsak?

Amennyiben van ilyen teszt jellegű kompetenciamérés, akkor nagyjából milyen mélységű szakmai kérdésekre kell készülni?



3.

Amennyiben felvennének, akkor lehet számítani valamilyen mentorálásra, vagy oktatásra az ottani gépek karbantartásával kapcsolatban?

Esetleg kapásból mélyvíz és majd megtanulok mindent menet közben?



A segítőkész válaszokat előre is köszönöm!

További szép napot! :)



2023. okt. 16. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

1.Mercédesz gyárba felvesznek frissen végzett technikusokat karbantartónak? 2.Ha igen, akkor íratnak tesztet? 3.Kapok bármilyen kezdő betanítást?


Igen.

Igen.

Igen.

2023. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mennyire mélyen ismereteket várnak el?

Az elég, ha csak a technikus szóbeli tételeket átnézem vagy esetleg a méretezéseket/számolásokat is tudni kell?

2023. okt. 16. 16:10
 3/4 A kérdező kommentje:

Vagy csak a nagyon alapbvető dolgokra kíváncsiak, hogy tudok-e pl rajzot olvasni?


#1 Egyébként köszi a választ!

2023. okt. 16. 16:13
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Annak idején volt egy jó pár kérdés általános gépészetből, hidraulikából és pneumatikából. Kellett rajznolni több féle csavarkötést, metszeteket és volt egy egyszerű gyakorlati kérdés. Kiraktak elém egy alkatrészt és meg kellett mondani, hogy mi volt az, és hogyan lehet beállítani. Ha felvesznek akkor egy tapasztalt ember mellé fognak beosztani aki, ha olyan mentalitású, akkor szépen elmagyaráz mindent és megtanít a dolgokra. Nagyon fel kell pörögni, mert a munkák nagy része termelés közben van ahol minden másodperc számít. Gyors hibajavítást várnak el, és ha sok idő megy el a hiba elhárítására, akkor egyre több és nagyobb főnök fog szekálni. Összességében nagyon jó szakmai tapasztalatot ad, és rengeted technológiát lehet ott megismerni. Én nagyon szerettem azt a munkát, de magánéleti okok miatt ott kellett hagynom. Ami nekem nagyon rossz volt, az a folyamatos műszak. Egyszerűen az éjszakás műszak nagyon megviselt. Én bátorítalak, hogy jelentkezz és próbáld ki, mert ha rendesen meg tudod tanulni, akkor nagyon értékes tudás lesz a birtokodban.
2023. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!