Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kis tapasztalattal még pályake...

Kis tapasztalattal még pályakezdőnek számítok?

Figyelt kérdés

Ugye vannak ezek a megnevezések is, hogy "junior" meg "senior". Ezeket igazából nem tudom, hogy magyarul szokás-e használni.


Igazából arra lennék kíváncsi, hogy pályakezdőnek az számít, akinek még nem volt az adott területen állása, vagy az is ide sorolható, aki ugyan dolgozott már a területen, de nem sokat. Szóval kb. olyan féléves tapasztalata van. Hívhatom magam pályakezdőnek vagy ez visszataszító tud lenni egy olyan cég számára, akik nem kifejezetten pályakezdőt keresnek? Esetleg azt mondhatom, hogy "pályám elején tartok" vagy, hogy kezdő vagyok? Melyik hangzik jobban egy HR-es szemszögéből?


Egyébként motivációs levélben szeretném ezt jól megfogalmazni. Az álláshírdetés nem említi a pályakezdők jelentkezését és 1-2 éves tapasztalatot is ír, ami nekem diákmunkával együtt az adott területen megvan, de mégsem vagyok a pályán több éve.



2023. szept. 2. 16:24
 1/4 A kérdező kommentje:

Melyik hangzik jobban egy HR-es szemszögéből?

Helyesebben megfogalmazva, melyik hangzik kevésbé rosszul egy HR-es szemszögéből?

2023. szept. 2. 16:24
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen kontextusban hangzana el hogy "pályakezdő" egy interjún. Természetesen írdd bele az életrajzodba a tapasztalatodat.


Én azt tartom pályakezdőnek, akinek nincs, vagy csak a kötelező tapasztalata van meg (pl ha az egyetemi szakon van félév kötelező szakmai gyakorlata, de azon kívül semmi, akkor ő frissdiplomásan pályakezdő).


Nekem 2 év tapasztalatom van gyakornokként (nem kötelező gyakornokság), juniornak tartom magam. De nem mondanám magamról, hogy pályakezdő, hiába jelentkezek "junior"/"pályakezdő" állásra. Hiszen azokkal szemben, akik szaktársaim voltak, van 2 év előnyöm. De mégis csak kezdem a pályámat.


Motivációs levélbe írd a tapasztalatodat, meg hogy mennyire lelkes vagy, ilyesmit. Ne használd a "pályakezdő" szót.

2023. szept. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 évnél kevesebb SZAKMAI tapasztalattal mondom azt valakire, hogy pályakezdő.
2023. szept. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdő jelentése az az hogy valaki a karrierje elején van. Junior szint az pályakezdő ami takarhat teljesen kezdőt és 1-2 év tapasztalatot is.

Szerintem használhatod a pályakezdőt főleg mivel ilyen jellegű pozira jelentkezel alapból. Azt viszont mindenképpen érdemes leírni hogy már van tapasztalatod és nem nulla kilométerrel indulsz.

2023. szept. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!