Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hirdetik még az állást,...

Miért hirdetik még az állást, amikor lenne ember?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra, de nem feleltem meg valami okból, így nem vettek fel, de azóta is folyamatosan fent van a hirdetés. Namost tudom magamról hogy el tudnám végezni a melót, ám mégis elutadítottak, és talán másokat is. Miért?

Ha lenne ember aki elvégzi a munkát, miértnem veszik fel? Esetleg pofára mentek? Nembaj, inkább hirdetnek további hónapokon keresztül.


Versenyszféra.


2023. okt. 17. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Sanyi szeretne venni egy házat, de csak ólak vannak. Megvegye-e az ólat, lemondva ezzel egy lehetséges eladó házról a közeljövőben és ólba kényszerülve hosszú időre, vagy inkább béreljen egy kecót/csövezzen Gazsinál várva egy jobb lehetőségre?
2023. okt. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Mindenképp kötelező meghirdetni, ha megüresedik egy állás, viszont sok cég nem is keres valójában embert, mert nem tud/akar finanszírozni több alkalmazottat. A jelentkezőket nem veszik fel, hanem a jelenlegi alkalmazottaktól várják el, hogy 2-3 ember munkáját elvégezzék egy fizetésért.
2023. okt. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintük meg nem feleltél meg valami okból, meg más jelöltek sem, így hirdetnek tovább. A cégek túlnyomó többsége azért nem küzd akkora emberhiánnyal, hogy ne tudnák kivárni az ideális embert.
2023. okt. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Az állásinterjúk nagy része pofára megy. Bizonyos időközönként a cégeknek, megkell hirdetni állásokat, van erre egy törvény. Ha valaki mindennek megfelel még akkor sem veszik fel.
2023. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Mi az a törvény, ami alapján meg kell hirdetni állásokat? Még ilyen hülyeséget. Semmi sem kötelez rá, hogy bármilyen pozíciót meghirdessek, ha nem keresünk éppen senkit. Amikor meg igen, akkor cégen belül megy egy körlevél az új pozícióról, ha házon belül nem érdekel senkit, vagy nem lehet betölteni, vagy egy területre kell plusz 5 ember, akkor kerül meghirdetésre nyilvánosan. Ez viszont nem azt jelenti, hogy bármilyen random ember felvételre kerül, csak azért, mert szerinte megfelelne, ha szerintünk meg nem, itt a tanulmányokon és az eddigi tapasztalatokon kívül azért a soft skillek is számítanak.
2023. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Tul magas berigeny vagy keves jelentkezo.

En is belefutottam tobb ilyen szituba, az egyiknel a ceg gondolta ugy, hogy az elso korben targyalt bersavot nem tudjak teljesiteni, a masodiknal pedig azt az infot kaptam hogy a jelentkezok kozul osszesen 3-man voltunk cv alapjan kompetensek, igy ujra hirdetik a pozit.

2023. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
"pofára megy" - nyilván ezért van az interjú. Attól még, hogy valaki a végzettsége alapján megfelelne az állásra, nem biztos, hogy a személyisége vagy az egyéb adottságai/hiányosságai alapján is. Került már ilyenek miatt elutasításra olyan ember is, aki a pluszokat is hozta papíron. Pl helpdeskre nyilván nem alkalmas egy beszédhibás, a kért nyelvet ugyan magas szinten, de borzalmas akcentussal beszélö személy, adminisztratív munkakörbe az, aki pocsékul fogalmaz, eladónak az, aki arrogáns, flegma, pökkhendi.
2023. okt. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Számtalan oka lehet annak, hogy nem vettek fel. Nem voltál szimpatikus, szerintük nem vagy alkamas, hiányzik valamilyen kompetencia, büdös voltál, stb..

Amúgy én se értem honnan jön ez a kötelező meghirdetni az állást.

2023. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
#4: Debil.
2023. okt. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez nem az a meló amire én is jelentkeztem még júliusban? 😀

4-ik kör és némi ghosting-olás után hirdették meg újra. Meg újra meg újra... 😅

Szerintem arra vár az ilyen, hogy valaki 20 Forinttal olcsóbban elvállalja, mint a legutóbbi kompetens és esélyes jelölt. Aztán tudják majd lobogtatni a papírt, hogy főni spóroltam a bérköltségen. Gáz, ne foglalkozz ilyenekkel, oda kell menni ahová tényleg kell az ember, nem ilyen bohóc cégekhez.

2023. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!