Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetséges, hogy 10...

Hogyan lehetséges, hogy 10 éve egy gyári munkás nettó 60at kapott vidéken Budapesten ma 300 nettót?

Figyelt kérdés

Hogyan alakult át az, hogy ma már a gyári munkából tiszteségesen meg lehet élni 10 éve meg még hónap végén már kajára se jutott.


Amikor én fiatal voltam fenyegették a fiatalokat tanuljanak mérnöknek mert ,ha lakatosak lesznek nettó 80ból éhen fog halni a gyerek.


Amikor valaki panaszkodott hónap végén nincs enni, azt mondták a hónap végi evés mérnök szokás.


2023. okt. 19. 06:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
42%
Gyurcsány idején ennyire futotta.
2023. okt. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy hülyeségekben hiszel, s közzé is teszed azokat.
2023. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
inflációról hallottál-e ? Te "értelmiségi".
2023. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Előre megyünk nem hátra!
2023. okt. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Infláció.
2023. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mármint havi 60-ból meg lehetett élni? Az akkor éhbérnek számított. 2009 és 2011 egy között kerestem havi 58 ezret, csak azért tudtam megélni, mert az anyámmal laktam, ennyi év alatt megszámolom egy kezemen, hányszor mentem el szórakozni. Nem vettem szinte soha semmit, csak azt ettem amit az anyám főzött, alig volt olyan, hogy bementem a boltba, és vettem valamit. Szinte évekig nem is láttam boltot belülről. Nem is tudtam pl. hogy lehet kártyával fizetni. Angliában magyarázta el egy boltos, hogy kell azt.
2023. okt. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!