Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Toxikus munkahelyi közegből...

Toxikus munkahelyi közegből jobb elmenni minél hamarabb?

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom 2 éve mióta az egyetemen végeztem. Alapvetően introvertált és csendes vagyok és nem a kedvenc dolgom csapatban dolgozni, de a munkám nagyon jól végzem.

Ezen az osztályon ahol dolgozom nagyon harsány, extrovertált emberek, inkább fiatalabbak. Vannak akikkel jóban vagyok, de sokan akik ilyen nagyon nagyszájúak nem bírják elviselni a csendesebb embereket és tudom hogy kibeszélnek, kinevetnek emiatt. Néha nagyon bánt a dolog, mert érzékenyebb ember vagyok. Annyira, hogy elgondolkodtam, hogy munkahelyet váltok és elmegyek egy kisebb céghez, nem multihoz. Ez az első munkahelyem, szóval nem tudom hogy máshol is ilyen e a légkör, de én ezt itt nagyon toxikusnak érzem. Állandóan az egymás kinevetése, kibeszélése folyik.

Ti mit gondoltok erről? Túlreagálom?



2023. okt. 20. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
igen
2023. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb hagyd ott a francba.
2023. okt. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Két év tapasztalat legyen meg, sok cég szemében ennél kevesebb idő kevésbé releváns tapasztalatnak számít. Aztán ha ez megvan és tényleg úgy érzed, hogy váltanal akkor proba keppen el lehet menni pár állasinterjúra. Szabit lehet kivenni ilyenekre. Azonban mìg nincs esetleg fix ajánlat ahova lehetne menni addig én nem mondanék fel ilyen stabilis gazdasági környezetben.
2023. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltételül jobb egy kis cég, ha épp olyan munkatársakkal kerülsz össze ugyanez lehet ott is. Én jobban szeretem a multikat, most is ilyennél vagyok, introvertáltként is nagyon szeretem ezt a csapatot, de voltam olyan helyen is ahol a kollégák miatt mondtam végül fel. Sajnos ez lutri hogy épp milyen emberekkel kerülsz össze, pályakezdőként meg még nehezebb is ugrálni. És akkor ehhez jön hozzá hogy vannak olyan munkahelyek ahol a csapat nagyrésze 2-3 évente cserélődik...

Ha megvan a 2 év tapasztalat szerintem kezdj el keresni másik helyet, ha úgy érzed hogy ezt a társaságot nem bírod.

Ennyi alapján nem tudom eldönteni hogy túlreagálás-e és pl tényleg kibeszélnek, kinevetnek vagy inkább te képzeled be, de ha nagyon rosszul érzed itt magad jót tehet egy másik közeg.

2023. okt. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

pontosan 2 éve dolgozom itt.

Egy big4 cég egyébként .

2023. okt. 20. 20:07
 6/12 A kérdező kommentje:
évente olyan 10-15 ember mond fel, kb a csapat 3/4-e már nincs itt akik akkor kezdtek amikor én.
2023. okt. 20. 20:08
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem, ugy tudom toxikus munkahelyi kozegben mindenkeppen maradni erdemes.
2023. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"És akkor ehhez jön hozzá hogy vannak olyan munkahelyek ahol a csapat nagyrésze 2-3 évente cserélődik..." - Pedig majdnem hozzáírtam hogy lásd Big4, de nem tudtam hogy mondana-e vmit :D Nagyon hamar kiégetik a legtöbb pályakezdőt, de én se bírtam 3 évnél tovább a PwC-t úgy hogy volt előtte már tapasztalatom. De voltam olyan cégnél is ahová auditálni járt egy másik, a felügyelőjük kivételével szinte mindig mások jöttek, vhogy fél év alatt elkoptak.

Kezdésnek jó ez az önéletrajzba, de ha nem vagy mazohista nem éri meg leragadni náluk, kollégáktól függetlenül.

2023. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a BKV-nál melóztam (nem sofőr, és nem is ellenőr, de nem is a "mordori" toronyba)

Próbaidő alatt vagy háromszor volt kollektív ivászat, olyan szinten, hogy a lépcsőn alig bírtak hazamenni.

Ennyi elég is volt, inkább álláskeresésin vagyok!

2023. okt. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"De voltam olyan cégnél is ahová auditálni járt egy másik, a felügyelőjük kivételével szinte mindig mások jöttek, vhogy fél év alatt elkoptak."


Mennyi is a kedvezmény most a pályakezdő / módosító munkaválallók után?

2023. okt. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!