Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire más kkv-nál dolgozni,...

Mennyire más kkv-nál dolgozni, mint multinál?

Figyelt kérdés

2023. okt. 24. 23:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%
23-as skálán 17 más.
2023. okt. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Dolgoztam kkv-nál és multinál is, nekem a mássági metrikám az körülbelül 34,56%-nál realizálódott.
2023. okt. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon
2023. okt. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nehez jó kkvnál dolgozni. Én nekem mondjuk most sikerült jó helyet találni ahol a bér meg minden egyéb rendben van. De altalabossagban sztem egy multi előnyösebb. Nem trükközik minden szaron. Bejelentve fizet, időben.
2023. okt. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
nagyon más. nem akarok KKV ellenes lenni, de sokkal jobb lehetőségek vannak egy multinál. Bejelentenek normálisan, magasabb fizetést adnak és szakmailag is könnyebben léphetsz előre. Előnye a KKV-nak, hogy több mindenre látsz rá és többet tanulhatsz.
2023. okt. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
39%

Dolgoztam multinál és KKV-nál is. Mindkettőnek megvan előnye és hátránya is.


Multinál előny, hogy jobb juttatási csomagot kaphatsz (részvény, cafeteria, egészségbiztosítás, helyi kedvezmények), vannak szervezett programok (pl. szűrővizsgálatok, amire amúgy nem veszi rá magát az ember) és van egy dinamikája az egésznek. Van lehetőség cégen belül mozogni is.

Hátránya viszont a sokszor átláthatatlan céges bürokrácia, az általában rosszul felépített hierarchia. A változások nagyon lassan mennek, sok esetben iszonyatosan elavult technológiákkal kell dolgozni, mert egy céges monolit rendszert körülményes frissíteni. A teljesítményértékelés általában túlszabályozott, sok a fölösleges "corporate bullshit" és kevesebb a ráhatásod a dolgokra.


KKV-nál előny, hogy általában sokkal laposabb a hierarchia, rugalmasabbak a dolgok, többnyire frissebbek a használt rendszerek és jobban figyelembe veszik a véleményeket, javaslatokat. Teljesítményértékelés sokkal objektívebb és emberibb.

Hátrány viszont, hogy nem mindig vonzó a juttatási csomag, több dologra kell figyelned, mert nincs mindenre külön csapat, mint egy multinál és kevésbé lehet cégen belül mozogni.


Összességében én viszont maradok a KKV szektorban, nekem elegem lett a multis agymenésekből.

2023. okt. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%
#4, #5 Miféle KKV-nál dolgoztatok ti, hogy a multi előnyének azt hozzátok ki, hogy normálisan bejelent?! Alap dolog, hogy olyan céggel szóba sem áll az ember, amelyik szürkén vagy feketén foglalkoztat...
2023. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
#7: miért projektálsz? senki nem mondta, hogy KKV-nál dolgoztam vagy dolgozom. Nem kell ilyen helyen dolgozni, hogy tudd, hogy nem jelentenek be normálisan.
2023. okt. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
#8 Több KKV-nál is dolgoztam. Mindenhol normálisan be voltam jelentve.
2023. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%

8: te amúgy minek böfögsz ide ha még a saját állításod se volt még közöd se a kérdéshez?


Ha nem valami alja csicska munkát végzel valami noname btnél, akkor be fognak jelenteni mind2 helyen.


Az egyetlen különbség az a méretben van, egy multinál jóval kevésbé van nyoma a munkádnak a cég eredményén, míg egy kkv-nál nagyobb eséllyel tudod befolyásolni a cég eredményét. Ezt ugy kell elképzelni, hogy egy kkvnál van max 10 fejlesztő amiből egy leszel te, egy multinál meg 200 csak az adott projekten. Nyilván nem nehéz belátni mit okoz ez.

2023. okt. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!