Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minimum hány évet kell dolgozn...

Minimum hány évet kell dolgozni egy multinál itthon, hogy utána másik országba átkerülhessek ugyanahhoz a multihoz?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, hogy kineveznek, ők kérnek fel vagy ilyesmi.


Hanem, hogy belső álláspályázatokon jelentkezek.

Egy nálunk is jelenlévő nagyvállalat másik országban lévő leányvállalatához vagy anyavállalatához.


Nyilván adott tudásszintű, elvárású pozícióra.


Két év akár már elég lehet?



Mert ha a cégcsoporton belül dolgoztam eddig akkor tudják úgyis, hogy a tapasztalati szintem mit jelent illetve ha mégsem, nagyon könnyű leinformálni.



Elnézést ha túl felszínes a kérdés. Talán kitaláltátok, hogy még csak egyetemista vagyok, csak gondolkozom a távolabbi jövőn is.

(Egyetemen ilyet megkérdezni nem nagyon tudsz hol.)



Mesterszakos diploma majd pénzügy MSC lesz.



2023. jún. 21. 12:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez cégtől függ. Sógornőm 9 hónapja volt a KH-nál, átkérte magát prágába és átvették.
2023. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Adott cégen múlik, de 2 év átlagban elég lehet.

Jelenlegi munkahelyemen az anyavállalattól jöttek olyanok is akik még csak egy éve voltak a cégnél vagy annyi se. Hozzájuk viszont inkább olyanoktól fogadták el a jelentkezést akik már pár éve itt dolgoztak vagy ha csak 1-2 éve kezdtek nálunk előtte volt máshonnan tapasztalatuk (szóval pályakezdőket nem annyira vettek át), más leányvállalatokhoz jobb esélyt volt menni kezdőként/újonnan is.

2023. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
7%
Nem nagyon látok üzleti okot rá hogy miért alkalmazzanak egy jó eséllyel akcentussal (ha UK a központ) rosszabb esetben 'csak angolul' (ha nem UK a központ) gagyogó K-Európait, mindezt úgy, hogy még a pótlását is meg kelljen oldani odahaza. Olcsóbban te se jössz ki ott, de nem is az olcsóság a cél már ezeken a helyeken, ezekben a pozíciókban. Nem azt mondom, hogy esélytelen, de erre teljesen kár alapozni.
2023. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rakat német cég is az országban és sok magyar beszéli is ezt a nyelvet, de rengeteg más országból is vannak itt multik. Én pl francia cégnél vagyok, az anyavállalatnál dolgozóknál is elég vegyes mi mennyire beszél jól angolul, de elég nagy hagyománya van a cégnél a mobilitásnak. Elsősorban azt szokták felhozni hogy egy diverz csapat jobban tud dolgozni, másfajta tudást és nézőpontot képvisel egy magyar, francia, török stb, nem azt nézik hogy olcsóbban vesznek át egy magyart mintha egy franciát alkalmaznának. Akik esélyesek manageri pozikra nekik meg főleg szokták javasolni hogy 1-2 évre menjenek el expatnak hogy ne csak a helyi dolgokat ismerjék.

Korábbi munkahelyemen (német multi) telephely igazgató csak olyan lehetett aki 2 évet eltöltött a cégcsoporton belül más országban, globálisan igaz volt minden telephelyre, hogy ne csak a saját kis buborékját ismerje.

Amúgy meg ugyanolyan könnyű/nehéz vkit keresni az ember helyére ha átmegy egy másik telephelyre mintha felmond, merthogy külföldön szeretne vhol dolgozni.

2023. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

3. Írtak már itt is példát.


Haverom is a Raiffaisen banknál dolgozott Pesten HR-esként és átment dolgozni cégen belül Bécsbe.


Nincs munkaerő, nem tűnt fel az utóbbi években? Nem a helyi munkavállaló helyett alkalmazzák a külföldit, hanem a senki helyett, mivel nincs helyi, aki elvállalná a munkákat.

2023. jún. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általában 2-3 év kell és nagyon kiemelkedő teljesítményt kell nyújtani hozzá. Kivéve ha indiába akarsz relokálni. :D

Kivételek persze mindig vannak,főleg hiány pozíciók esetén.

2023. jún. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Baluba ***** válasza:
100%
Én 2 év budapesti munka után tudtam New Yorkba kijönni cégen belül, illetve 2.5, mert a covid lezárást meg kellett várni. Nekem az volt a kulcs, hogy kb az első évtől kezdve világosan kommunikáltam a céljaimról, aztán egy kis szerencsével még csak intrjuznom sem kellett a kinti pozícióért, mert ajánlottak és meg akartak tartani.
2023. jún. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szuper amit írtok de én is max azzal találkoztam mint a 7-es... India rulez :D

Ja, éreztem hogy valaki bedobja a diverzitit ;) Én világeletemben brit cégeknél dolgoztam. Ezerszer is megnézik hogy mekkora "diverzitást"(=vendégmunkások) engednek valódi döntési pozíció közelébe.

Természetesen ennek semmi köze azokhoz a diverz csoportokhoz amik cégen belül annak számítanak.

Egyik helyen egyébként még nekem is volt egy kollégám akit relokáltak, azóta is találgatjuk a valódi okát, mert hogy nem mindennapi eset volt, az biztos.

Egyébként ilyen rendszerben is tök jól lehet dolgozni, előrehaladni, mindenki tudja a helyét és aszerint lapátol. Számomra érdekes és izgalmas más tapasztalatokat is olvasni, nem is pontoztam le senkit.

2023. jún. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Válaszolok mindegyikre, eddig a vizsgaidőszak miatt nem tettem.



1) 9 hónap az nem semmi, tényleg. És ő fióki területen volt vagy háttér terület? Nyilván háttér, de mégis rákérdezek. Milyen terület amúgy? És közgazdász?



2) Persze cégfüggő, ezt tudom. De a két év jól hangzik. Szerinted anyavállalathoz nehezebb mint társvállalathoz? Tehát pl. leányvállalat a magyar is meg a német is az úgy könnyebb mintha a német az anyavállalat, ott van a központ?



3) A full working proficiency szerintem adott ilyen esetben. Ha kell másik nyelv is, akkor az is, de sok esetben elég a munka nyelve, ami pl. az angol. A pótlás pedig az otthoni leányvállalat problémája, de amúgy is folyton keresnek új embereket, mindig van mozgás. Ez tényleg akkora probléma lenne? Én azt gondoltam volna, hogy nem.



4) Vezetői szinten egészen biztosan így van, ezt én is olvastam már. Engem, természetesen, nem az érdekel.

Nem is elsősorban arra gondoltam, hogy diverzitás érték egy cégnél (bár miért ne, csak ezzel nem is számoltam), hanem ha valakinek más országban akarja folytatni a cégcsoporton belül, akkor az könnyű-e.



5) Mennyi idő után? Gondolom más hasonló példákat is láttál, ha ilyen közegben mozogsz.



6) 2-3 év nem sok, de kiemelkedő teljesítmény? Oké, hogy a teljesítmény mindig fontos dolog, de én nem úgy értettem a kérdésem, hogy kiváló teljesítmény okán kineveznek, hanem, hogy például a Vodafone csoportnál dolgozok Budapesten és a Vodafone angliai központjába egy ugyanolyan vagy hasonló állást megpályázok. Cégen belül.


Ehhez annyira kiváló teljesítmény kell? Nem kiküldetés, kinevezés, előléptetés, hanem álláspályázat. Belső.



7) Te is közgazdász vagy? Milyen terület ha szabad kérdezni? Na USA-ba az tényleg nagyon nagy lépés, elismerésem.

Hmmm... világosan kommunikáltad, ez eddig oké is, de nyilván ez önmagában nem sokat ért volna. Vagy mégis igen? Ahogy olvasom. Ez volt a kulcs?



8) A te válaszod kavart meg egy kicsit, őszintén szólva nem értem teljesen.


Mintha a fentieket vonnád kétségbe, hogy van ami csak lózung. Vagy bocsánat ha félreértettelek.

A valódi döntési pozíció úgyis hosszú folyamat, az én kérdésem nem arról szól és az országon belül is bizonytalan, hosszú dolog.


Te miben látod máshogy mint a fentiek, hogy mások a tapasztalataid teljesen?



Ja és mindannyian közgazdászok vagytok? Milyen területen, szakról? Köszönöm!!!


:)

2023. jún. 27. 15:48
 10/13 anonim ***** válasza:
18%

3 és 8, közg. és psz., de dolgoztam más területeken is.

A 'full working proficiency' aranyos, csak attól még nem lesz se brit akcentusod, se nem fogod érteni a helyiek poénjait vagy finom célzásait.

Nyílván vannak ellenpéldák is, de akiket én ismertem azok is leginkább évek óta UK-ban élő, ott más cégnél már valamit elért emberek voltak.

Nem tartok semmit lózungnak, egyszerűen az eddigi cégeim senkit nem toltak előtérbe csak azért mert külföldi. Minek, ha van rá angol/skót/ír stb.

Máshol talán máshogy van, horribile dictu lehet olyan brit cég is ahol máshol van.

Mint mondtam, sem ebben, sem az ellenkezőjében nem látok semmi kivetnivalót.

Az viszont biztos hogy külföldi munka jeligére ez lenne az utolsó ami eszembe jut és inkább a célországban járnám végig a ranglétrát.

2023. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!