Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek váltanom kellene?

Szerintetek váltanom kellene?

Figyelt kérdés

Van egy cég, ahol 8 éve dolgozom. A keresetem az évek alatt nettó 950.000Ft-ra emelkedett. A kolléganőm felmondott 2 hónapja, azóta minden amit ő csinált az nekem jutott feladatnak az eddigiekhez pluszban😔

Reggel 6:30-tól dolgozom és mostmár van, hogy este 21:00-kor sem végzek még… Nagyon sok! A főnököm persze nem érti, és segíteni is szeretnék neki nyilván.

Megkérdeztem, hogy ahogy a munka mennyisége kb duplájára nőtt, úgy a fizetésem is nőhetne-e, de a válasz csak annyi volt, hogy jelenleg ezt most nem teheti meg a cég. (Én kezelem a bakszámlát és a számlázási részt is, tehát látom, hogy ez nem teljesen igaz). Viszont így ezt a sok munkát motiváció nélkül nem sokáig bírom már….

Szerintetek megérné váltani? Ennyi év után?

Ebben a gazdasági helyzetben?

Köszönöm, ha végigolvastad és várom a véleményeket!



2023. okt. 27. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Honnan tudjuk? A kerdes szempontjabol lenyeges informaciot nem irtal.
2023. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem dolgoznék ennyit, úgyhogy szerintem igen.
2023. okt. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott kéne kezdeni hogy nem kéne átvenned más munkáját, az igazság az hogy ki kell lépni az ajtón abban a pillanatban amint nem lenne kifizetve az adott órád(vagy nem tudod lecsúsztatni azt).

Bemész 8 ra kilépsz 4-5 kor. Ennyi.


Ha meg problémáznak el kell menni és ennyi. Egy munkahely sem éri meg hogy szétcsesszed a mentális egészséged.

2023. okt. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Baluba ***** válasza:
100%

3 kényeges kérdésre kell választ találnod:

- Milyen lehetőségeid vannak, ha felmondasz?

- Mi történik, ha elmondod a főnökek, hogy jóval több, mint 8 órányi munkád vna minden egyes nap, és nem vagy hajlandó fizetetlenül túlórázni? Tehát ha a nap végén nem vagy kész, de befejezed a munkát és hazamész/kijelentkezel?

- Mikor várható, hogy a jelenlegi állapot javul? Csökkenő munkamennyiség, vagy mégis lesz új munkatárs?


Ha ezekre megadod magadnak (meg akár nekük is, ha még mindig segítség kell) a választ, akkor tudsz racionális, átgondolt döntést hozni a jövődről.

2023. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"jelenleg ezt most nem teheti meg a cég"

Neked pedig 8 órára és bizonyos feladatok elvégzésére van szerződésed. Sajnos jelenleg nem teheted meg, hogy ennél többet bent maradj/a cégnek dolgozz.

2023. okt. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére naponta csak 2 napot dolgozok az irodában, a többi "munkaidőm" anyagbeszerzésre megy el és dolgozhatok akár otthonról is. Nyílván a munkaidő a családom miatt is tolódik ki ennyire. Inkább az eszméletlen sok feladat (dupla annyi) az ami megakaszt. Persze mindenki azt mondja, hogy ennyi pénzért amit most kapok, inkább maradjak csöndben, de egyszerűen nem érzem jogosnak akkor sem.
2023. okt. 28. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne maradj csöndben. Nem ajándékot kapsz, dolgozol.

Vegyenek fel új embert.

Téged csak a munkaszerződésed köt.

Egyébként a céget is.

Nem várhatnak ingyen többet.

2023. okt. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!