Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként könyvesbolti...

Diplomásként könyvesbolti eladóként dolgozni?

Figyelt kérdés
Idén szereztem diplomát, viszont már bánom, hogy ilyen sz*r szakra mentem. Nem bölcsész, de maradjunk annyiban, hogy valami hasonló. Fogalmam sincs, hogy mit dolgozzak, egyszerűen nem vonz semmi. Pár napja gondolkoztam azon, hogy a könyvek világa mindig közel állt hozzám, könyvesboltokba is mindig szívesen megyek, hogy talán könyvesbolti eladóként szívesen dolgoznék. Tudom, hogy a fizetés nem túl magas, de a környezet mégis vonz. Egyáltalán diplomával felvennének ilyen munkakörre? Vagy nagyon ciki diplomásként eladóként dolgozni?

2023. okt. 30. 14:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Bammeg, nincs olyan, hogy ciki munka, mindenki aki tisztességesen dolgozik, tiszteletet érdemel, attól függetlenül, hogy mennyire helyettesíthető, és mennyit keres.


Ha nem értesz semmihez, miért nem tanulsz ki valami szakmát? Lehet irodai is, pl logisztika nagyon érdekes, beszerzés, könyvelés, vagy fizikai, pl cukrászat, szabás varrás, stb...

2023. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek, nincs ciki munka, nem is úgy értettem! Csak bennem van ez a tipikus "mit szólnak mások" dolog, hogy "na ezért aztán megérte egyetemre menned.."

Szívesen kitanulnék valamit, a probléma csak az, hogy 23 évesen itt vagyok munka nélkül, és már nem igazán tanulni akarok és időt húzni, hanem elkezdeni pénzt keresni és talpra állni.

2023. okt. 30. 15:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam én is nemrég. Diplomásként kevés esélyed van nem diplomás munkakörben dolgozni. Én is szerettem volna, rengeteg helyet megpróbáltam, de a túlnyomó többsége be sem hív. Már csak azután hívtak leginkább, mikor letagadtam a CV-ben. Emiatt döntöttem úgy, hogy tanulok még valamit (újabb diploma), mert más választásom nem nagyon volt. De én is nagyon dolgoznék már, lassan 25 vagyok.
2023. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Ciki vagy sem, ez jutott.
2023. okt. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Örülj hogy ne a möki jutott.
2023. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%
A diploma értéke nem abból áll, hogy diplomának hívsz 1 db papírt, hanem a mögötte lévő tudományoknak. Ha valami büfészakon szerezted azzal pont ugyan annyit érsz mint egy 8általánosos alkesz.
2023. okt. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Libriben szoktam állást látni, oda nem nézik mid van, inkább csak jól tudd eladni magad. Írd be googlebe libri karrier, kijön az oldaluk. Néha líra és más kiadók szoktak hirdetni, de azok ritkábban.

Amúgy ne add fel, esetleg dolgozgass, és tanulj tovább. Sokáig nem érdemes eladóként lenni, hiába könyvek, sajnos emberekkel fogsz foglalkozni és kiégsz :(

Sok sikert!

2023. nov. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a könyvesboltok toborzási szokásait, de a legtöbb cégnél nem szívesen alkalmaznak túlképzett, vagy nagyon más területen képzett munkaerőt. Ez pedig nem véletlen. Lehet hogy neked életed álma ott dolgozni és boldog lennél, ha felvennének soha eszedbe sem jutna váltani. Viszont a legtöbb ember nem így van vele. Statisztikailag tudható, hogy akinek komolyabb, vagy csak nagyon más képzettsége van, az igen nagy eséllyel előbb-utóbb váltani fog. Többet fizető, vagy csak a szakmájába jobban illeszkedő állást fog keresni, amivel szakmailag egységesebb karriert építhet. Egy könyvesboltból nem vezet túl magasra vezető karrier út, nincsenek komoly előlépett lehetőségek és ez egy idő után kevés a legtöbb embernek.

Érdemes utána olvasnod, hogyan érdemes túlképzettként pályázni alacsonyabban kvalifikált állásokra. Szerencsére elég gyakori jelenség, van ennek is szakirodalma, rengeteg hasznos tanácsot találhatsz róla.


Ahogy már írták, a diplomában nem a papír a fontos, hanem a tudás és a világlátás, amit vele együtt összeszedtél. Azt viszont nagyon tévesen terjesztik sokan, hogy a bölcsész és hasonló képzések feleslegesek. Ezek ugyanúgy adnak sok féle területen hasznosítható tudást.

Az már sokkal nagyobb gond, hogyha szereztél egy diplomát és ennek ellenére magad sem tudod, hogy mire jó és hogyan hasznosítható a tudás, amit az egyetemen (csak elvben?) megszereztél.


Persze úgy, hogy nem árulod el, hogy mi is az, amit tanultál és papírod van róla, hogy értesz is hozzá, így nem nagyon lehet ötleteket adni, hogy milyen irányba lehet érdemes elindulnod, ahol még a diplomádnak is hasznát vehetnéd.


Egyáltalán nem biztos, hogy ebben a helyzetben egy újabb diploma a megoldás. Egy második-harmadik diplomával ugyanúgy valós munka tapasztalat nélküli pályakezdő leszel, még nagyobb túlképzettséggel.


Diploma helyett/mellett érdemesebb valami gyakorlati képzést szerezni, ami könnyen, gyorsan hasznosítható, mert kereslet van rá a munkaerő piacon.

Pl. Jogosítvány autóra, teherautóra, buszra, kamionra, targoncára, földmunkagépre, vagy egyéb szakképesítések.

2023. nov. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Hármas vagyok, szerintem látatlanban nagyon nehéz megmondani (nem lehet), hogy valakinek egy újabb diploma vagy mondjuk egy jogsi buszra lesz a megoldás. Hidd el, hogy rengeteget mérlegeltem én is, mire döntöttem, és a döntésemben rengeteg szempont közrejátszott, nem csupán az, hogy mi a piacképes (a szakom egyébként az), vagy hogy mennyire gyakorlatias a képzés (a szakom szintén az). Ezek is számítanak nyilván, de nem kizárólagosak, nálam mondjuk elsősorban az egyéni képességek számítanak és az, hogy milyen formában/környezetben tudok dolgozni. A tapasztalatnélküli pályakezdéstől nem félek, mert alapvetően már a második évtől keresnék gyakornoki munkát, és ha esetleg nem is a terv szerint alakul, akkor a 7. félévemben majd úgyis kötelező lesz. Ezzel már eleve előrébb vagyok valamivel, mint egy hasonló okj-vel (vagy akármivel ami most van helyette).
2023. nov. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

késő bánat...

miért hiszik azt a diplomások, hogy őket bárhol, bármikor, bárki alkalmazni fogja, csak mert diplomás? ugyanmár kérem. Ha én munkáltató lennék, tuti hogy nem alkalmaznék semmitérő, dolgozni nem akaró, pökhendi, bagypofájú diplomásokat. Szerintem fogd meg a kis papírkádat, sétálj el vele a legelső retyóig, töröld ki vele, majd húz le. kb erre jó a diplomád. Viszont a helyedben sürgősen tanulnék valamilyen jó (hiány) szakmát. Na nem a 6 hónapos gyorstalpalókon, mert azzal kb ugyanazt éred el mint a diplomáddal.

Ezekből válogatnék: kőműves, ács-állványozó, villanyszerelő, víz-gáz központifűtés-szerelő, szobafestő-mázoló, autószerelő. ezekkel mind degeszre keresheted magad. ja, persze itt azért dolgozni is kell....

dec. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!