Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szintű nyelvtudás...

Milyen szintű nyelvtudás szükséges ahhoz, hogy valaki diplomásként külföldön munkát vállaljon?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök vagyok. 4év tapasztalat, 3 diploma (msc a legmagasabb), angol-német középfokú tudásom van. Német nyelvterületre költöznénk, tanulom nagyon a németet hogy minél jobban fejfejlesszem, szakszavak stb. De érdekel a véleményetek/főleg tapasztalatotok ha van ilyen, mennyire vesznek fel hasonló munkára idegen országból érkezőt?

Illetve mi a minimum nyelvtudás amit elvárnak? Más diplomás állásoknál is akár (ami nem feltétlenül sebész pl. ezzel a végzettséggel tudom hogy azonnal felvesznek akárkit, mivel nincs belőlük ott sem.)?


2023. ápr. 20. 12:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Magas
2023. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem diplomás munkakörbe külföldre menni csak úgy lehet, ha van ismerősöd ilyen munkakörben és rajta keresztül mész, esetleg itthon dolgozol nemzetközi cégnek és annak a külföldi részlegéhez mész vagy olyan szinten beszéled a nyelvet, hogy nem veszik észre, hogy külföldi vagy.


Nem hinném, hogy Németországban olyan hiány van gépeszmérnökből, hogyha rendom jelentkezel egy álláshirdetésre, akkor úgy, hogy jó erős magyar akcentussal éppen csak beszéled a nyelvüket pont te legyél a befutó.

2023. ápr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

B2 a minimum.

Ez alatt értelmes munkára be sem hívnak de láttam már C1 et is elvérezni szóbelin.

2023. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Én mondjuk szoftverfejlesztő vagyok. Anno amikor kijöttem Németországba (nem ismerős révén, nem áthelyezéssel), akkor németül valamivel b2 alatt, angolul meg kicsivel felette beszéltem.
2023. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Én kutatóorvosként dolgoztam az UK-ban, úgy, hogy erős akcentusom van. Szakmai szempontból ez senkit sem érdekelt, ha megérteted magadat és jó vagy szakmailag. Írni viszont hibátlanul tudni kellett angolul.


A tudomány világa nemzetközi, rengeteg olyan ember van, aki nem a szülőországában dolgozik, és az UK-ban amúgy is sok a migri, hozzászoktak a non-native speakerekhez.


Német nyelvterületről nincsen tapasztalatom.

2023. ápr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 BeefEater ***** válasza:
94%

Ha németül részt tudsz venni aktívan egy telefonos/Zoom megbeszélésen akkor elég a nyelvtudásod hozzá.

Olyan céghez jelentkezz először, ahol vannak már külföldiek mert akkor a dolgozók már hozzá lesznek szokva, hogy akcentusod van.


Ismerős nem feltétlenül kell. (Nekem nem kellett Angliába.)

2023. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Szakmai tárgyalási szintű.
2023. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

A férjem IT területen dolgozik (nem Németország) és egy erős középfok elég volt neki. Volt olyan időszak, mikor csak külföldiek voltak a team-ben, teljesen különböző akcentusokkal.


Én oktatásban dolgozom, nekem C2-es kellett.

2023. ápr. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

8-as, és milyen nyelven beszélnek? Gondolom nem magyarul. Én beszélek középfokon spanyolul, sőt a szintfelmérők szerint mindig az jön ki, hogy felsőfok, de ha belépek egy conference callba egy szavukat nem értem.

Ha németül nem is, de angolul biztos nagyon kell tudni, és akkor elfogadja a cég, hogy nemzetközi szintű szakember, aki nem beszéli a helyiek nyelvét.

2023. ápr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elfogadták C2 es angolt ahol német volt az alapelvárás és abból egy szót sem tudtam.
2023. ápr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!