Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Először albérlet majd állásker...

Először albérlet majd álláskeresés, ha vidékről költözöl fel a városba. Vagy először munkakeresés majd albérlet?

Figyelt kérdés
Csak érettségivel rendelkező személynek.

2023. okt. 31. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
előbb munka, majd albérlet. Feltételezem nem akarsz naponta 3 órát ingázni a városban.
2023. okt. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy próbáld meg a home office-t. Vagy ha nem laksz olyan messze, ingázhatsz is. Csak az állásinterjún mondd azt, hogy Pesten laksz, különben szóba sem állnak veled.
2023. okt. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Három hónapja próbálkozom home office keresésével, még nem jártam sikerrel, ahová felvettek volna.
2023. okt. 31. 15:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen területen próbálkozol?
2023. okt. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

"Milyen területen próbálkozol?"


Érettségivel szerinted milyen home officeból végezhető pozíciókra van esélye? Netán az Európai Űrügynökség remote kutató pozícióira pont ilyen remek jelentkezőket várnak vagy egy nemzetközi tőzsde kibervédelmi csapatába?

2023. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ami a hirdetés alapján az oktatási szintemnek megfelelő... call center és társai. Tudom... én sem vagyok elragadtatva tőle. De kellene összeg, hogy tanulni tudjak menni és kitanuljak valamit.
2023. okt. 31. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Először albérlet, mert meló van bárhol!


Érettségivel, technikummal, meg jópár szakmával is rendelkezem, de ha kell számlaképes is vagyok...

2023. okt. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

"De kellene összeg, hogy tanulni tudjak menni és kitanuljak valamit."


Ez nem igy működik :D


1 Nem minden piacképes amit tanitanak (sok a megélhetési tanfolyam / képzés / egyetem stb) kész iparág sőt hitelező rendszer (diákhitel) van erre, és rengetegen élnek naiv tanulni vágyókból.


2 Nem mindenhez kell tanfolyam / képesités amiből közbe marhajól meg lehet élni!

2023. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Előbb meló. Egyrészt lehet, hogy tök máshol találsz majd munkát, mint ahol dolgozni fogsz, másrészt pedig te is írod, hogy 3 hónapja keresel - felesleges hónapokig fizetni az albérletet.
2023. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha biztos vagyok benne, hogy adott, új településen belül 1-2 hónapon belül találnék munkát, míg a jelenlegin nem, akkor kivennék egy lakást, igen. Lehet, hogy rövid távon pazarlásnak tűnik, pedig már rövid távon is nyereség, hogy könnyebben tudsz interjúkra járkálni. Utána meg méginkább, hiszen simán el lehet puskázni lehetőségeket már akkor ha fáradt, kialvatlan az ember vagy épp nem áll azonnal rendelkezésre. Most is épp ezt játszom, felmondási idő, majd alkalmi munkák alatt próbálok új helyet találni, 3-3 körből biztosan van mindig 1 ahol ezen múlt és nem sikerült. A Teams és a Zoom miatt viszont helyileg irreleváns, hogy hol ülök. Egy levelezési címet bármilyen másik városban be tudok kamuzni és ráírni a CV-re. De ez egy speciális helyzet, van ahol vannak még személyes interjúk is, az én szektoromban kb. 0. Szóval lakás a valóságban akkor lesz, ha lesz munka is, addig marad a képzelt albérlet.

Egyébként egyszer már jártam úgy hogy előbb volt meg a lakás mint a munka és nem bántam meg. Ha nem a szomszédból járkálok interjúzni, ki tudja meddig húzódott volna még a munkanélküli időszak.

2023. nov. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!