Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogász-közgazdász posztgraduál...

Jogász-közgazdász posztgraduális képzéssel be lehet tölteni közgazdász állásokat?

Figyelt kérdés

2023. nov. 4. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Igen, de alapvetően nem a végzettség számít, hanem a tényleges tudás.
2023. nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

1-es, ezt hol hallottad? Lol.

Van olyan, hogy közgazdász állás? És mégis ez mit takar?

Én is ezt végeztem, végül pénzügyön majd compliance területen kötöttem ki. A mostani munkámnak távolról nézve van valami kis köze ahhoz, amit a főiskolán tanultunk. Mert tanultunk pénzügyet, értékesítést, QA-t, szállítmányozást meg még ezer más dolgot. De hogy igazából mit csinál egy közgazdász, és hol vannak ilyen állások, nem sikerült még rájönnöm.

Egyébként meg ez nem IT, hogy önszorgalomból felszedd a tényleges tudást. Én több állásinterjún is voltam, és soha nem kérdeztek szakmait, leginkább szimpátia interjúk voltak. Azt meg nem lehet előre tudni, hogy az adott főnök milyen típusú embereket szeret, szóval teljesen lutri.

2023. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
Nem, mivel nem ad tényleges tudást, az egy emléleti képzés
2023. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy aki jogász diplomával elvégez egy 2 éves jogász-közgazdász szakirányú továbbképzést
2023. nov. 4. 22:09
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen én is arra gondoltam, és az a válaszom hogy nem.
2023. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
Nem, ilyen kamu büfészakot végzetteket nem alkalmaznak előszeretettel a versenyszférában
2023. nov. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Justinianus ***** válasza:
100%
Na, megjött az IT-mérnök b.zi. :)
2023. nov. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Na és melyik a posztgrad, kérdező?


A jogász - közgazdász végzettségből?


A közgáz? (általában az szokott lenni...)


Hát figyelj.... az ilyen végzettség nam a klasszikus jogi egyetem - közgáz egyetem párosítás, ami valóban széleskörű alaptudást ad, hanem a jogi végzettségre épülő - 2 éves - közgáz "képzés", ami minőségileg azért alulmarad az igazi közgáz képzéshez képest.


Na most azért ezt a munkáltatók is tudják.


Közgazdász állásokra olyan kell, aki kizárólag közgázt végzett (vagyis közgazdász) és nem egy közgáz affinitású jogász.

2023. nov. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ez meg nettó baromság. Mint írtuk fent, nincs olyan, hogy közgazdasági állás. Ez egy elég vegyes témakör, tanulnak marketinget, pénzügyet, logisztikát, PR-t, jogot, statisztikát stb.

Egyébként meg pl. egy HR-es honnan tudná, hogy mit takar ez a képzés? Ha az a feltétel, hogy közgazdász diploma, akkor ez is jó. Amúgy alapvetően nem egy darab kritérium alapján szoktak válogatni, hanem vagy 8-10. A diploma csak egy. Ha minden más feltételnek is megfelelsz, behívnak interjúra, ahol bizonyíthatsz.

2023. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Miért, van több is?

Én arra gondolok, amire jogász végzettséggel lehet menni és 4 féléves képzés, jogász-közgazdász végzettséget ad. Tehát nem Bsc vagy Msc, nem leszek tőle okleveles közgazdász


[link]

2023. nov. 8. 03:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!