Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyar frissdiplomás közgazdás...

Magyar frissdiplomás közgazdászként (pl. marketing), felsőfokú angol nyelvtudással külföldön milyen cégeknél lehet szakmában elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2023. nov. 5. 15:34
1 2
 1/12 arpi1969 ***** válasza:
86%
Külföldön bérelni kell egy lakást és beiratkozni ismét az egyetemre ahol a magyar diploma alapján a megfelelő tárgyakból felmentés jár. kb 1-2 év után a tárgy országban szerzett diplomával már el lehet helyezkedni mert azt már besorolják egy szintre míg a magyar diplomával nem tudnak mit kezdeni nem tudják rangsorolni
2023. nov. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég esélytelen. Nyugaton csak a kulimunkára vagy hiányszakmákba kellenek a kelet-európaiak. A marketing egyikbe sem tartozik.
2023. nov. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 arpi1969 ***** válasza:
2023. nov. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Annak mi értelme, ha két év alatt külföldön a mestert is megszerzed. Nem értem mit nem lehet besorolni, guglizhatók az egyetem rangsorok, ráadásul egy BSc in Marketing ugyanúgy értelmezhető ha Észtországban szerezték és akkor is ha Uruguayban.
2023. nov. 5. 16:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően egyet értek a kérdező 4-es válaszával. Ha jó beszélőkéd van, el tudod adni magad, meggyőző és talpraesett vagy, szerintem sikerülni fog.
2023. nov. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is felesleges újra elvégezni az egyetemet külföldön, attól még egy kelet-európai bevándorló maradsz. Nyilván nem fognak olyan munkát adni, és annyiért, mint a helyieknek. Valami hiányszakma kéne, pl. orvos. Szerintem marketinggel nem sokra mész.
2023. nov. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Évekkel ezelőtt volt egy afrikai ismerősöm, aki Magyarországon egy bankban dolgozott közgazdász mesterdiplomázás közben. Bár nem tudom hogyha nem ismeri valaki a helyi nyelvet és például egy német bankba, piackutató céghez vagy reklámügynökséghez jelentkezik ott mit tud dolgozni, meg hogy még milyen cégekhez érdemes mondjuk egy marketingdiplomával jelentkeznie ha a szakmájában akar elhelyezkedni.
2023. nov. 5. 17:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön voltam 10 éven keresztül senior menedzser az egyik legnagyobb német multi vezérigazgatói területén. Egy BGE-s marketing alapdiplomával és egy CEU MBA-vel.


Én úgy csináltam, hogy a cég hazai leányvállalatánál húztam le először pár évet, és cégcsoporton belül kezdtem el vándorolni országok között.


Ismerek olyat is, aki Kelet-Európából egyből Németországban kezdett el dolgozni gazdasági alapdiplomával. De ez a ritkábbik kivétel. Sokkal könnyebb a hazai leányvállalatnál lehúzni egy-két évet és cégcsoporton belülről kipályázni. Mivel -- kint is rengeteg (túl sok) közgazdász van, és pláne marketing területen elég nagy hátrány, ha nem vagy anyanyelvű. Plusz, a marketinget Németországban se tartják sajnos sokra, kb. a kommunikációval van egy szinten (nem úgy, mint az USA-ban, ahol viszont a gazdasági képzések egyik csúcsának tartják).


A másik módszer, amit fentebb is ajánlottak: elvégezni egy külföldi mesterszakot. A legolcsóbb / legjobb módszer erre vagy Svédországban/Finnországban [teljesen ingyen] mesterszakot végezni, vagy Hollandiában [nagyon olcsón] egy 1 éveset, vagy Németországban egy ingyeneset. Vagy, még jobb: elkezdesz itthon dolgozni multinál és mellette meg beiratkozol egy német un. "Fernhochschule" (távfőiskola, de amúgy -egyetem) mesterszakára. A legelismertebb a Fernuniversität Hagen, amelynek van Budapesten a Madách téren központja. Ez olcsó és nagyon magas színvonalú. Viszont munkavállalási szempontból ugyanilyen jók a Fernhochschulék, pl. AKAD, IUBH, EURO-FH stb. stb. Rengeteg van ezekből.

2023. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Svédországban ha csak kéthavi kauciót kifizetsz meg egyhavi garzonlakbért a város szélén egyhavi megélhetéssel együtt, akkor is már az első hónapban is körülbelül 1,3 millió Ft-nál jár az "ingyen".


Ha valaki nem beszéli a helyi nyelvet, pl. Németországban angolul jól beszélve, milyen cégekhez érdemes pályázni ha egy közgazdász a szakterületén akar elhelyezkedni?

nov. 6. 11:03
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem beszélsz németül, akkor semmilyenre. Főleg külföldiként. Még programozókat / IT-sokat felvesznek csupán angol tudással, de közgazdászokból Dunát / Rajnàt lehet rekeszteni náluk is. Tényleg a hazai leányvállalat-módszert javaslom, vagy a német mesterképzés módszert.
nov. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!