Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon, magyar nyelvtu...

Magyarországon, magyar nyelvtudás nélkül milyen munkalehetőségek vannak? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, 30 éves, sri lankai származású, 2020 óta él Budapesten. Szeret itt élni és az országot, azonban a munkatalálással nehézségei vannak a nyelvtudás hiánya miatt. Nagyon alapszinten beszél magyarul, a főbb kifejezéseket ismeri, de nehezen megy neki a nyelv megtanulása. Angolul folyékonyan beszél, korábban bankban dolgozott 7 éven át, és "business administration" egyetemi végzettsége van. Jelenleg egy használt ruha boltban dolgozik ahol ruhákat válogat és szeretne váltani mert itt a munka fizikailag nehéz, (nagy dobozokat kell emelni) volt hogy meghúzta a hátát tőle, illetve a vezetőség nem rendes (az elmondása szerint).


Nincsenek elrugaszkodott elvárásai, szívesen lenne akár takarító, árufeltöltő bevásárlóközpontban vagy MÁV sofőr is, inkább a munkabiztonság a fontos számára mert addig maradhat Magyarországon amíg van munkahelye. Gyakran bátorítom hogy jelentkezzen eltérő munkákra, legalább próbálja meg, vesztenivaló nincs, de már kiábrándult mert állítólag rengeteg helyre jelentkezett és mindenhol visszautasították.


Ezért azt kérdezném hogy szerintetek mit lehet tenni, van olyan munka, munkahely amely megszerzésére van esélye, ahol a nyelvtudás hiánya nem kizáró ok?



2023. nov. 6. 00:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Hat legjobb ha megtanul magyarul.
2023. nov. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
77%
talán vendéglátás?
2023. nov. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
SSC
2023. nov. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mérnöki, fejlesztői munkák többsége ilyen. Ahol viszont emberekkel kell foglalkozni, nagy valószínűséggel fontos lesz a magyar nyelv, muszáj megtanulnia.
2023. nov. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy idegennyelvű SSC-be simán felveszik, ott a belső kommunikáció is úgyis angolul megy.
2023. nov. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tanít angolt? Bármelyik középiskolába szívesen felvennék anyanyelvi tanárnak. Plusz magántanítványok.
2023. nov. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
#6 Az úgy nem fog menni, ha egy kukkot se tud magyarul...
2023. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Próbálja tanulni a nyelvet, de ez évekbe telik. Szoktam mondani neki hogy nem kell tökéletesen beszélni, ha már B1-es szinten beszélne biztos az is sok lehetőséget megnyitna előtte. Gondoltam hogy karácsonyra vennék neki egy magyar nyelvtanfolyamot, de egyenlőre nem is találtam ilyet.


#6: Ez érdekes ötlet, ilyesmire nem is gondoltam. Utána nézek hogy lehetséges-e.

2023. nov. 6. 09:18
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

3 éve itt él, és nem tud magyarul. De a magyart megvetik ha kimerészkedik külhonba az adott nyelv ismerete nélkül.

Csak gratulálni tudok neki. Am meg ha megy neki az angol, miért ne menne neki a magyar. Nem értem. Ha én csak egy évet kint lehetnék egy országban, az a minimum hogy ragadna rám egy B1 szint még ha nem is akarnám akkor is.

Úgyhogy szedje össze magát, nem mi fogunk neki itt haptákba állni mert ő nem hajlandó tanulni.

Velünk sem bánnak kesztyűs kézzel kint!

2023. nov. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%

Hotel recepciós. A magyarba majd közben beletanul.

Ha kell, küldök neki hozzá írott és hangos tanfolyamot.

2023. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!