Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 10 hónapos tapasztalattal...

10 hónapos tapasztalattal rendelkező junior C# fejlesztőként kilátások?

Figyelt kérdés

Idén végeztem az egyetemen mérnökinformatikus BSc szakon januárban és helyezkedtem el egy multinacionális vállalatban C# / .NET fejlesztőként. Teljesen átlagos fizetésért, bruttó 780 000 kezdőbér + cafeteria és egyéb juttatások, majd fél év múlva volt bértárgyalásom ahol a teljesítményem alapján kaptam bérkompenzációt, így bruttó 865 000-re emelkedett az alapbérem, ami nettóra átszámítva 650 000 egy hónapban, mert 21 éves vagyok és jogosult SZJA kedvezményre.


Kérdésem az, hogy ha tehetséges az ember akkor mennyire lehet érvényesülni a piacon akár kevesebb tapasztalattal? Váltáson gondolkozom, ugyanis felfedeztem magamban, hogy a tehetségem bőven meghaladja a junior szintet, sőt a mediort is túlszárnyalja. Már a gimnáziumban kimagasló tehetség voltam matekból és informatikából és az egyetemen is remekeltem, ez a lendületes tempó pedig megmaradt a munka világában is olyannyira, hogy egyértelműen jobb fejlesztő vagyok mint a tapasztaltabb, idősebb kollégáim.


Ennek megfelelően azonban alulfizetettnek érzem magamat, mert jóval nagyobb értéket teremtek mint amennyire ez kompenzálva van. Mennyire szokás viszonylag kevés tapasztalattal (10 hónap) de annál nagyobb tudással rendelkező embereket alkalmazni senior pozícióban vagy mediorként de a bérsáv teteje körül? Nagyjából 1,4 - 1,6 millió forintos bruttó fizetést tartanék reálisnak a jelenlegi szintemnek.



2023. nov. 6. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Melyik cégnél vagy?
2023. nov. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Semennyire. Lehetsz te Bill Gates és Elon Musk szerelemgyere és felmutathatsz akármilyen szuper tudást, 10 hónap munkatapasztalattal már a HR-es kiszűr., vagy ha nem akkor sem fognak más céghez átvenni medior, pláne nem senior poziba. Főleg, hogy egy senior poziban a tapasztalat igazán sokat nyom a latba, ami neked nincs és a tapasztalat olyan dolog, amit tehetséggel vagy ésszel nem lehet pótolni.

1,5-2 év tapasztalattal már simán fogsz tudni váltani.

2023. nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Hát kérdező 10 hónap tapasztalattal hiába vagy te nagyon jó nem fogod tudni megduplázni a béredet, max akkor ha külföldre dolgozol, de ahogy említette a #2 es HR ki fog szűrni nagy eséllyel.

Én a helyedben maradnék ott még kb 10 hónapot hogy az időt összeszedjed ahhoz hogy tudj szignifikánsan feljebb ugrani.



Btw az hogy te jó vagy programozásban nem minden, főleg hogy érezni lehet az írásodban az arroganciát. Pontosan ugyanennyire fontos hogy tudj kommunikálni és együttműködni a csapattársaiddal és tudj tőlük tanulni.

Egy csapatban az a lényeg hogy közösen mit tudtok együtt letenni az asztalra, egy kisebb tudású de együttműködőbb csapattársal többre megy összességében a csapat mint valaki aki nagyon ügyes de megy a saját feje után.

2023. nov. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Semmi se akadalyozza meg hogy interjuzz mas helyekre. Majd mikor 2-3 helyen csattan a pofon hogy ezt se azt se tudod, ilyen szitut olyan szitut se birsz megoldani akkor majd megerted miert keves a 10 honap. De persze az is lehet hogy tenyleg oszejon egy nagyobb fizu, de a duplazast nem latom eselyesnek
2023. nov. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Csak nekem furcsa, hogy 3,5 éves BSC képzés (+pár félév csúszás), majd 10 hónap munkaidő után még csak 21 éves vagy? 16-17 évesen kezdted az egyetemet?


Kérdésre válaszolva, 10 hónapos tapasztalattal ne ugrálj, nem vagy medior. Ha van lehetőség szakmailag fejlődnöd, még legalább egy évet érdemes maradni.

2023. nov. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Kezdj bele startupokba, ott kiderül mit ér a tehetséged a piacon!


Ne munkahelyeken állj sorba (elég hosszú a sor), teremts munkahelyet!


Simonyi Károly (Charles Simonyi) is megcsinálta önmagát sőt Gattyán György is, más mód neked se marad...


Vagy állhatsz sorba a fizetésért...

2023. nov. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
sőt te már solution architect vagy, mert megírtál két rest api endpointot
2023. nov. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Hiába vagy tehetséges, ha a ranglétra megmászását választod.

Ott annyit kapsz amennyi az adott létrafokon jár.

2023. nov. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

Hát az arrogancia nagyon rossz dolog..

Kezdőkéként ilyen egoizmussal semmi.

2023. nov. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
A helyedben elmennék pár interjúra persze a főnököm tudta nélkül. Kell pár pofon hogy reálisan értékeld a helyzetedet, kicsit nagyra vagy magaddal. Bruttó 860 21 évesen és itt sír, eszem megáll :D.
2023. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!