Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Karrier szempontjából melyikke...

Karrier szempontjából melyikkel járnék jobban: matematika vagy fizika?

Figyelt kérdés

Mindekettő érdekel, és még van bőven idő a jövő évi felvételiig rágódni rajta. A tanterveket már átnéztem, és mindkettő szimpatikus, plusz fizika szakon is van tanítva felsőbb matematika.


Viszont arra is kíváncsi lennék, hogy karrier szempontjából milyen ez a két szak? Eléggé általánosnak tűnnek a tantervek a Bsc-n, emiatt Msc-re is szeretnék menni mindkét esetben, hogy szűkebb területre szakosodjak (alkalmazott matematika és fizikus MSc), de ha csak a Bsc-ket nézzük, akkor milyenek a kilátások? És ezekkel az MSc-kkel együtt?



nov. 8. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én területemen (adattudomány / data science) mindegy, mindkettőnek van előnye és hátránya is, de mindkettő nagyon jó. Informatikai területen általában lehet, hogy a sima matematikusnak van egy kis előnye. De általában véve mindkettő nagyon jó.
nov. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A fizikus el tud menni orvosi irányba, amit a matematikus kevésbé. A fizikus többször fog “gépekkel dolgozni” a matematikus főképp laptopon (a fizikus is gyakran csak laptopos, de pl. sugárterápiát ki tud mérni és hasonló orvosi eszközök).


Ha egyetemen maradsz kutató, akkor mindegy.


De amúgy szerintem fordítva próbáld meg, milyen munkát keresnél, mi szeretnél lenni felnőttként

nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Mind a a 2 elégé useless szakirány. Inkább azt kéne kérdezned magadtól, hogy hova fogsz elmenni dolgozni, milyen szakmát szeretnél?
nov. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amelyik jobban érdekel. IT-soknak, közgazdászoknak szerintem a matek jóval hasznosabb, vannak olyan mérnöki területek, ahol a fizika hasznosabb. Szerintem egyikkel se tudsz mellélőni.
nov. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!