Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közigazgatásban, hivatalokba...

A közigazgatásban, hivatalokban hogyan oldják meg, hogy mérnököt, műszaki ügyintézőt tudjanak alkalmazni?

Figyelt kérdés
Vidéken azt látom, hogy sok helyen alig van értelmes műszaki végzettségű ügyintéző önkormányzati hivatalokban pl. Egy városüzemeltetési osztályra ugye kell településmérnök, vagy építőmérnök, de a közszféra bértáblája olyan nevetséges, hogy átlag mérnök 4 órás munkával megkeres a civil szférában egy hivatali havi fizetést. Sok helyen kiöregedő 60-as nyugdíj előtt álló mérnökökkel vannak tele az ilyen pozíciók, ha ők nyugdíjba mennek, fiatal mérnök ennyire nevetséges fizetésért nem ül be a helyére. Akkor hogy működik majd egy városüzemeltetés vagy egy műszaki ügyeket intéző hatósági osztály?

2023. nov. 8. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Építőmérnök vagyok, önkormányzatnál kezdtem útügynél, a fizetésem minimálbér volt plusz 50 ezer forint. Cserébe alig kellett dolgoznom, napi fél óra volt a tényleges munkavégzésem, viszont muszáj volt bent lennem.


"átlag mérnök 4 órás munkával megkeres a civil szférában egy hivatali havi fizetést. "


Ez nagyon nem igaz. Lehet hogy egy mérnök leszámláz egy napos munkáért 200 000 ft-ot de abból adóznia kell, kocsit fent tartani, könyvelőt fizetni, biztosítás, a végére tisztán csak a töredéke marad. Ha meg áfás az is rámegy. Ebből az egyszeri ember annyit lát hogy napi 200 ropit keres akkor havi 4 milla a fizetése.

2023. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Ez nagyon nem igaz. Lehet hogy egy mérnök leszámláz egy napos munkáért 200 000 ft"


Én ahogy néztem, az a 200 ezer inkább 2 millió :D Sima műszaki ellenőri feladatokra, amikor egy kis bodegát újítanak fel, arra is 600 ezreket kér el, nagyobb munka bőven millió feletti tétel. Tervezni is egy átlag tervdoksi 1-2 millió ft, ahogy én elnéztem.

2023. nov. 8. 20:45
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

" Sima műszaki ellenőri feladatokra, amikor egy kis bodegát újítanak fel, arra is 600 ezreket kér el"


Első válaszoló vagyok, műszaki ellenőr vagyok, akkor hajrá, legyél te is műszaki ellenőr.

2023. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem mondtam egy szóval sem, hogy az akarok lenni, meg nem is irigylem, tudom mennyi gyakorlat meg feltétel kell hozzá, hogy valaki az lehessen. A kérdésem nem is ezt akarta feszegetni. Csak én is dolgoztam közigben (jogi területű diplomával), és ahogy én láttam a műszaki terület sok helyen problémás pont amiatt, mert alig akad normális ügyintéző, mivel egy mérnök a versenyszférában is jól megél. Van olyan, hogy már geográfusok, műszaki menedzserek, meg egyéb végzettek töltenek be műszaki ügyintézői pozíciót, csak valaki olyat találjanak végre, aki két számot össze tud adni, meg egy tervlapot kiolvasni.
2023. nov. 8. 21:01
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

"Én ahogy néztem, az a 200 ezer inkább 2 millió "


Azzal szemben is vannak költségek, és adót is kell fizetni utána. Valószínűleg nem munkaviszonyban, alkalmazottként szerez ennyi bevételt, hanem vállalkozóként, tehát saját foglalkoztatója, a hozzá kötődő mindenféle közterhekkel együtt, ami nyilván magasabb, mintha alkalmazott lenne.

2023. nov. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Egy átlag építőmérnök vagy építészmérnök alkalmazott nem keres jól a versenyszférában sem.
2023. nov. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
6: sztem sem. Egy villamos vagy mechatros mérnök simán kenterbe veri az epìtőmérnöki béreket.
2023. nov. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

""Én ahogy néztem, az a 200 ezer inkább 2 millió ""


A logikád szerint ha napi 2 milliót keresnek akkor havi 44 milliót. Bank/gyár vezérigazgatók keresnek nettó 5 milliót havonta, hol keres egy mérnök ennyit szerinted?

2023. nov. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Senki nem állított ilyet, de havi egy ilyen munkája általában van a legtöbb mérnöknek, ha más nem. Vagy ha csak két havonta is akad egy ilyen, adóval és mindennel együtt is több marad, mint a köziges éhbér. Az, hogy a TE logikád mit lát bele a kommentembe, arról nem tehetek. Sehol sem írtam, hogy naponta keres ennyit. Sztem értelmes ember nem is így értelmezte.


Az hogy az eredeti kommentelő napos munkát írt, az sem azt jelenti, hogy naponta számláz, hanem hogy van, hogy egy napos munkára elkéri ezt a pénzt, de ez se jelenti azt nyilvány hogy minden nap ennyit számláz.

2023. nov. 9. 08:05
 10/10 anonim ***** válasza:
42%
Mégis milyen egynapos munka van amire 2 milliót tud számlázni egy darab mérnök??? Ráadásul lemegy az áfa, tao, járulékok, meg minden szar költség a végén tisztán a töredéke marad.
2023. nov. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!