Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT-s alapdiploma mellé mi a...

IT-s alapdiploma mellé mi a legjobb párosítás?

Figyelt kérdés
Mérnökinfó/proginfó alapdiploma mellé melyik a legjobb párosítás, ha az illető szeretne 5-10 éven belül vezető beosztásban elhelyezkedni?
nov. 8. 23:43
A kérdező szavazást indított:
Alapképzéséhez tartozó IT-s mesterdiploma
MBA mesterdiploma
Valamelyik korrekt gazdasági alapképzés
Egyéb képzés
Felesleges bármelyik is, a munkatapasztalat számít csak
23 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%

Szavaztam. Szerintem felesleges, maximum az "Alapképzéséhez tartozó IT-s mesterdiploma" még jó lehet. Attól függ milyen cégnél akarsz vezető lenni.


Én például CTO vagyok egy kisebb cégnél, de az alapképzést sem fejeztem be. (1 tárgy és a záróvizsga lenne még, tehát az egyetem nagyját végigjártam)

Ami számít, az a tapasztalat. Hiába végzel el hiper-szuper képzéseket, ha a tudásod csak elméletben jó.

nov. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Attol fugg, nem mindegy, hogy egy falusi kkv-nal akarsz vezeto beosztasban elhelyezkedni, vagy mondjuk egy Jane Street-nel.
nov. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Mit értesz vezető beosztás alatt? Nem mindegy, hogy vezető webfejlesztő akarsz lenni valami noname fosnál, vezető machine learning engineer valami top cégnél, unicorn CTO stb.
nov. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Középvezető, multinál. Engineering manager.
nov. 9. 00:09
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
Az engineering manager sima vezetoi pozicio, nem kozepvezeto.
nov. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
De ez az első lépcsőfok. Nem ámítom magam, hogy senior fejlesztőből egyből director leszek.
nov. 9. 00:18
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
Ha ennyi a kritérium, hogy valami multinál akarsz engineering manager lenni, akkor ehhez még talán BSc sem kell, elmész valami hulladék gyűjtőmultihoz, lehúzol pár évet, aztán megpályázol valami EM pozíciót cégen belül.
nov. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
23%
Egy alapdiplima boven eleg, nem erdemes mesterizni, azzal csak ugymond idot vesztel.
nov. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%
Ha valaki alapból nem vezetői hajlamú, nem bírja a pénzügyi illetve időbeli határidők betartasaval járó felelősséget (amit a megrendelő és tulajdonosi kőr a cégtől számon is kér), az végezhet bármilyen tanfolyamot sose lesz jó vezető. Szoval sztem inkább ez lenne az első szempont. Ha ez megvan akkor lehet gondolkodni az iskolan .
nov. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
8: Attól függ melyik céghez mész, mert van olyan multi, ahol vezető beosztáshoz elengedhetetlen a mester.
nov. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!