Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez valami vicc, hogy pénz...

Ez valami vicc, hogy pénz kérnek a cégnél (adakozás) mert az egyik kollégának gyereke lesz?

Figyelt kérdés
Ma írták, hogy küldjünk 2000 Ft körül, mert XY-nak gyereke lesz.

2023. nov. 9. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vicc. Nálunk is van/volt. Ha meghal valakije, születésnapja van, gyereke születik akkor csináltak ilyen gyűjtést, a pénzből meg ajándékot vettek.


Nem kötelező beszállni és adni.

2023. nov. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Kerdezo, te melyik barlangban eltel eddig?

Kozossegekben szokas egymast megajandekozni alkalmakkor, ez igaz a munkahelyekre is. Ha kozel allsz az adott kollegahoz, akkor beleadsz, ha nem akkor nem.

2023. nov. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
#2 ezt nem a cég kéri, hanem a kollégák közül valaki aki magára vállalta a gyűjtést és az ajándék megvásárlását. Semmi köze anyagilag a cégnek ehhez. Nem is kérhet ilyet.
2023. nov. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ha valaki elmegy szülni, akkor 2-3 évig nem jön vissza a céghez, és el szoktuk búcsúztatni, veszünk neki ajándékot. Ez szokás, és szerintem senkit nem vág földhöz. De ha téged igen, akkor nem kell beszállni.
2023. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%
Micsoda alja cég.. sose hallottam ilyet.
2023. nov. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Amúgy nem is ismerem ezt a kollégát. Elég nagy a team.
2023. nov. 9. 19:26
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ismered, gondolom nem kötelező beszállni.
2023. nov. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
#5 te most vagy fogyatékos vagy vagy nem tudsz olvasni? Ezt nem a cég kéri, hanem a kollégák intézik, cégtől függetlenül.
2023. nov. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a portás bácsinak vettek ajándékot, mikor nyugdíjba ment (kétszer találkoztam vele maximum, de beleadtam).


Szóval tényleg szokás ez munkahelyen is. De nálunk sem csatlakozott mindenki, szóval nem kötelező.

2023. nov. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább baráti és kollegális viszonyon alapuló gyűjtés lehet. Ha nem ismerted nem "kell" adni, no para.
nov. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!