Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy/hol lehet jelentkezni...

Hogy/hol lehet jelentkezni tanárnak végzettség nélkül?

Figyelt kérdés

Még azt hiszem nyáron olvastam egy cikket, hogy már sok helyen akkora a hiány, hogy nem is feltétlenül kell végzettség. Nem tudom, hogy ez tanári főállás lenne, vagy óraadó néha-néha, de én szívesen tanítanék angolt, vagy magyart, vagy tesit. De most nem találok ilyen hirdetést. Budapesti vagyok.


Ez amúgy igaz hír volt? Persze nem akarnék örökre végzettség nélkül dolgozni benne, de kipróbálnám szívesen.


2023. nov. 10. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt nézzed a pedagógus állásokat:


[link]


Azt szerintem nem írják ki, hogy képesítés nélkül is felvesznek, de ha felhívod őket, szerintem kiderül a valóság.

2023. nov. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Másik hely:

[link]

2023. nov. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Általában akkor vesznek fel meghirdetett tanári álláshelyre végzettséggel nem rendelkezőt, ha nincs jelentkező, csak szerződéssel vehető fel és ha időközben jön valaki megfelelő végzettséggel, akkor az illetőt elküldhetik. A bérezés jóval alacsonyabb mint a tanároké. De ha te vállalod, hogy a tanítás mellett továbbtanulsz és elvégzel valamilyen pedagógus képzést, amire az adott iskolának szüksége van, akkor támogathatják a továbbtanulást.

Szerintem érdemes a környékeden lévő iskolákhoz akár személyesen is elmenni egy önéletrajzzal és elmondani, mit szeretnél, mert lehet, hogy nincs meghirdetve állás, mert meg kellett oldaniuk, elkezdődött a tanév, de ahol van valami, ott örülni fognak neked.

Pl abban a suliban ahol én tanítok, most az egyik kollega súlyos beteg lett, már nem fog visszajönni dolgozni. A tanker azt mondta, nem kell meghirdetni az álláshelyet, oldjuk meg eggyel kevesebben. Az igazgató mérges volt persze és mindenki érdeklődött az ismerőseitől, nem akar-e valaki idejönni. Végül jött is egy ismerősöm, akkor az igazgató szólt a tankerületbe, lenne itt valaki, ők meg jóváhagyták. Szóval a lényeg, hogy hivatalosan nem hirdethettünk álláshelyet, pedig volt üres állás. A tankerület ott spórol rajtunk, ahol tud.

2023. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Így kell megalázkodni az éhbérért.
2023. nov. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!