Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szülésznők! Érdemes szülésznőn...

Szülésznők! Érdemes szülésznőnek tanulni a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

A hivatástudatot nem nézve most, minden más szempontból mennyire érdemes ebbe az irányba tovább tanulni? Attól függetlenül, hogy tetszik és eltudom képzelni magam benne, értelemszerűen nem dolgoztam még ilyet.Ez a hivatástudat része, hogy tetszik mindezek ellenére, érdekel is és valahogy vonz, nem tudom megmagyarázni.

Viszont a másik oldalról meg az van a fejemben, hogy ebben a szar országban felesleges, hiába a hivatástudat, a számlát nem fogja más befizetni helyettem és inkább valami piacképeset kéne tanulni, ami bár nem érdekel és nem is vonz, jó sem vagyok benne, de tuti jobb a fizu.

Néhány év múlva (mikorra elvégezném az alapképzést), lesz itt változás jó irányba? Vagy inkább maradjak a szar, de legalább fizetőképes területen?


Külföld nem opció sajna, az élet meg a család itt van, azonkívül nem is hinném, hogy ilyen komoly területen olyan egyszerű külföldön munkát kapni. Elsősorban ott meg én lennék a bevándorló menekült, szóval értitek.


Egy zsákutca ez az ország komolyan mondom, teljesen meglőve érzem magam, mert azokat a szakmákat, amiket megfizetnek ahhoz rohadtul nincs affinitásom és tehetségem. Csak a pénz miatt csinálnám, de abba meg kiég az ember. Bármi mást pedig nem fizetnek meg, éhenhalsz.


Amúgy ha valaki elvégzi az alapszakot, akkor melyik fizetési osztályba kerül az elején? F? G esetleg? Nem tudom pontosan melyiknek felel meg az alapképzés szintje.



nov. 10. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Magàn szülészeten én 150.000-t fizettem a saját szülésznőnek. Az orvosi rendelőkben is ők az asszisztensek. A jogbiztonság meg olyan, hogy lehet holnaptól minden IT-snak évi egy hónapot kell állami cégnél dolgozni, ha valaki kitalálja, fizetés nélkül persze, szóval úgyis háromszor változik, mire oda jutsz. Ha másnem, akkor külföldön folytatjuk.
nov. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Persze, ha éhbérért akarsz egy állami kórházban robotolni.
nov. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Inkabb sírásó legyél a demografia alapjan
nov. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Válaszolna valaki normálisan is? Én tényleg csak érdeklődöm, nem rossz szándékból írtam ki a kérdést.

Első köszi a választ, a másik kettőnek meg ajánlok egy magyar nyelv tanfolyamot, ahol oktatnak szövegértést is többek között.

nov. 11. 01:27
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Én nem mennék szülésznőnek, ha fontos számodra a megélhetés is. Műszalkolni kell járni, orvosok részéről semmi megbecsülés nincs, rengeteg nehéz helyzettel találkoznál és a hálapénzzel meg ha valaki be akar szopatni, akkor simán börtönbe jutsz, ugyanis már édes kormányunknak hála az is illegális. Nem bezsélve a munkakörülményekről, jártál mostanában kórházban? Hát nem biztos hogy azok közt a fertőzések közt én szívesen járkálnék. Magánszülészetre is mehetsz, de mindenki oda akar bejutni, bagyon kevés van az országból, nem sok esély van rá hogy te legyél az a 100-ból 1.
nov. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Mióta nem lehet szabadon szülésznőt választani és a hálapénzt is büntetik, nem éri meg.

Főleg hogy Magyarország ilyen szempontból kb 20 évvel le van maradva a modern országoktól. És akkor a szülészeti erőszakról még nem esett szó.

Külföldön dolgozó magyar szülésznőként csak annyi mondhatok, hogy nem olyan nehéz munkát találni. Igen, bevándorló vagyok, mint a munkatársaim háromnegyede, és a pácienseim több mint fele 😀 cserébe megbecsülik a munkámat, megfizetnek és olyan életszínvonalon élek, amiről korábban nem is álmodtam. Az egészségügy itt jól szervezett, a kórház modern, a legújabb protokollokkal dolgozunk, minden eszköz es gyógyszer rendelkezésre áll. Sőt, a pácienseknek nem kell a fél lakást becsomagolni, mert mindent kapnak, legfeljebb pár ruha kell, ha nem a kórházi hálóingben akarnak lenni.

És szakemberhiány van, mint mindenhol az egészségügyben.

nov. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Marpedig en tanulnam a nemetet ezerrel a helyedben. Ausztria kozel van.
nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én Ausztriában vagyok ápoló. Nagy a kereslet az egészségügyi szakdolgozók iránt, a különbség az Magyarországgal szemben, hogy itt normális bért kapunk.
nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, csak ha valakinek semmiképpen nem opció, hogy Ausztriába menjen, akkor hagyjam is? Nem érdemes itthon semmiféleképpen ezt az irányt választani?
nov. 12. 18:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem érdekelnek az anyagiak(tehát eltartanak a szüleid,párod stb), akkor itthon is belevághatsz.
nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!