Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaadók miért háborognak...

A munkaadók miért háborognak a minimálbér emelése miatt? Miért nem örülnek inkább, hogy valaki elmegy nekik dolgozni, amikor nem lenne kötelező, mert külföldön sokkal több pénzt lehet keresni még egyszerűbb munkával is annál, mint amit ők adnak?

Figyelt kérdés
[link]
2023. nov. 11. 07:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
87%
A mininálbér emelés mindenkinek rossz. A minimálbéresek semmit nem nyernek rajta, mert pár hónap alatt elinflálódik ugyanarra a szintre, nekem milliomosként viszont egyre kevesebbet ér miatta a pénzem.
2023. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

"Külföldi munkavállalásról csak akkor mondj véleményt ha kipróbáltad."


A családom egy része külföldön, egy gazdag országban lakik, többször voltam ott alkalmi munkákon. Nagyon sok pénzt kerestem, a minimálbér pár nap leforgása alatt megvolt.


Ha végeztem a vizsgáimmal, akármikor mehetek oda, és halálra kereshetem magam nyelvtudással, meg egy jó szakmával.

2023. nov. 11. 10:50
 13/30 A kérdező kommentje:

"Láttam már sok az enyémnél jobban menő vállakozást becsődölni."


És aztán? A magyar kormány mindenkinek biztosít munkát, a becsődölt vállalkozások fejesei majd elmennek DOLGOZNI. Nagyon sok munka van az országban, annyi, hogy még felesleg is van, ezért jönnek ide ázsiai vendégmunkások.


A kormány nem gazdagságot, hanem megélhetést kínál az embereknek. Megélni bárki meg tud, aki akar dolgozni, a gazdagság egy következő szint.

2023. nov. 11. 10:55
 14/30 A kérdező kommentje:

"megnyugtatlak hogy rájuk fokozottan van kereslet külföldön és meg is fizetik őket."


Csakhogy azok többségében nem mennek külföldre. Itthon is jól keresnek, nem fogják itt hagyni az országot, a családot, barátaikat stb.

Külföldre azok mennek, akik nem keresnek jól, vagy jól keresnek, akkor az ország iránti ellenszenv hajtja őket.


Ismétlem: a jól kereső emberek Magyarországon dolgoznak.

2023. nov. 11. 10:58
 15/30 anonim ***** válasza:
17%

Tehát ha végeztél a vizsgáiddal.

Ezt nem kéne folytatnod mert óriási élettapasztalattal rendelkezhetsz. Rokonok egy gazdag országban akik munkát is biztosítanak. Ne a mamahoteles biztonságérzetből indulj ki, a munkavállalók 99%-a nem így megy külföldre.

Akik itthon is jól keresnek azok nem mennek ki???? Miről beszélsz te? Egy cnc-s itthon ha jól keres akkor 600-700 k-t összeszed, ez jelen árfolyamon 1600-1860 eur egy kis kerekítéssel. Te sem gondolod komolyan hogy külföldön ezt a belépő szintű kutyatápcsomagoló bért kínálják nekik.

További jó álmodozást, én itt abba is hagyom a parttalan vitát egy élettapasztalat nélküli aranykanállal a szájában született kisfiúval. Majd mesélj ha az élet párszor szájon vágott :)

2023. nov. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
76%

Nem is baj, ha az ilyen fidesz csicskák mint a kérdező elhúznak ebből az országból.

A nyagy hazafi...

2023. nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Szájon vágott már nem is egyszer de mindegy. A személyeskedésnek nincs jelentősége, de már a kérdésnek sem. A választ megkaptam.


Ebből fakadóan a munkaadók nem a megélhetés, hanem a gazdagság elveszítése miatt háborognak. Talán először meg kellene érteni, hogy Magyarország kormánya mindenkinek biztosít megélhetést, ezzel a kormány teljesíti amit kell. Gazdagságot nem tud adni. Ha elveszíti azt valaki, akkor így járt. Szerezze vissza.


Köszi a válaszokat, a topikot zárom.

2023. nov. 11. 11:27
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálad az öröm kategóriába tartozik vállalkozóként ha több lesz a költséged egyik napról a másikra, miközben más nem változik?

Rádöntenek egy kötelező többletkiadást?

Persze hogy nem tetszik..

2023. nov. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Add 1: Azok a mókáltatók háborognak, akik kis vállalkozások, nincs annyi bevételük, hogy kitermeljék a minimálbér + rárakódó munkáltatói terheket ( nyugdíj járulék, stb)


Ad 2: a nagy, tőkeerős, és jelentős árbevétellel rendelkező vállalkozások idővel kénytelenek emelni a minimálbér miatt a saját alkalmazottaik bérét, mert az addig megszokott bérszinvonalon már nem találnak olyan képzett mókaerőt, ami szükséges, a dógozók előbb-utóbb aszongyák, ugyanannyit keresk képzett emberként, mint a kisvállalkozásnál a gyagyi , alapszintű tudással bíró emberek. .......

2023. nov. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha nem mennének el hozzájuk annyiért akkor emelnének rajta ő maguk. A minimálbér piactorzító hatású mivel az alacsony hozzáadott értékű állásoknál nem lehet kitermelni azt a bért.
2023. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!