Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy munkáltató minimálbérre jelenti be az amúgy felsőfokú vegzettséggel rendelkező munkavállalóit?

Figyelt kérdés

2023. nov. 5. 18:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
1 kérdésem lenne. Miért nem hagyják ott akkor?
2023. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
A munkaltatorol semmi, az ilyen munkavallalorol pedig az, hogy egy igazi csicska.
2023. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Ügyes.
2023. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatóról valóban semmi.

A munkavállalóról max. hogy valószínűleg fiatal, vagy tapasztalatlan szakmai téren, vagy vidéken él, ahol kevesebb a lehetősége, de költözni nem szeretne, vagy végzettsége alatt vállalt munkát, ami szintén visdzavezethető a vidéki lehetőségekhez...

2023. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem fogadná el a munkavállaló az állást ennyi bejelentett bérért akkor máris nem minimálbérre jelentené be
2023. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha egy takarító vagy bármilyen más cégnél dolgozik valaki, mint egy egyszerű melós egy nevesincs egyetemen szerzett piacképtelen diplomával akkor mégis miért adjanak neki többet a minimálbérnél?

A diploma önmagában nem feltétele a minimálbérnél magasabb bérnek.


A céget a profit érdekli. Például egy sima árufeltöltőnek hiába van orvosi diplomája akkor is csak az alacsony bért fogja kapni. Hiszen a munkájához nem kell a diplomás végzettség. Bevallom őszintén én is ezt az üzletpolitikát követném.


Ha nem tetszik akkor alapíts egy céget és mindenféle jötment diplomával rendelkező embernek adj milliós fizetést!

2023. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Jellemzően ott fordul ez elő ahol nincs más lehetőség, vagy minden hasonló körben így megy.


Én kb 15 évvel ezelőtt kezdtem fejlesztőként, akkoriban még ez volt a divat ebben a szakmában is. Első helyemen 4 órára voltam bejelentve, a többinél 8-ra, de minimálra, a többi ment borítékba.

Aztán változtak a dolgok, már kb 8 éve teljesen tiszta minden.


Vélhetően nem minden területen ment ez így végbe sajnos. Pl lehet valaki egy pénzügyi végzettséggel könyvelőnél, vagy jogi végzettséggel ügyvédnél dolgozik valami kicsi cégben vagy valami kezdő mérnökként valami építőipari eldobható cégben, ott simán megteszik. Lehet, hogy egy kis zsákfaluban él ahol ez az egyetlen lehetősége a szakmában dolgozni és tapasztalatot szerezni.


A kérdés nem arra utalt, hogy minimált keres, hanem csak arra jelenti be, tehát kaphat többet is. De nyilván nem tiszta a kérdés.


Egyszerű válasz pedig az, hogy ha lenne más lehetősége, akkor valszeg váltana.

2023. nov. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Mi a munkakör?
2023. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, mivel nem tudom miért teszi ezt. Mert egy gyökér, vagy mert nem tud többet fizetni.
2023. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ilyen kevesen értik a kérdést?? Nem minimálbért kap, hanem csak annyira van bejelentve. Szerintem legalábbis.
2023. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!