Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Junior programozó fizunak...

Junior programozó fizunak mennyi tűnik reálisnak?

Figyelt kérdés

PHP, Laravel, Vue a fő, egy viszonylag nagyobb cégről van szó. Másfél éve dolgozok itt, harmadik hónapja vagyok 'junior fejlesztő'.

Diplomám nincs, de a másik 10 programozóból 4nek sincs és van aki több éve ott van a cégnél.


Én magamtól tanultam/tanulom a programozást.


Másfél éve még rendszergazdának mentem oda, de 1 hónap után feltűnt hogy majdnem minden automatizálható, szóval ezeket megcsináltam és átkérettem magam projekt managernek. Ott elkezdtem ügyfelezni, tesztelni, pályázatokkal foglalkoztam, bevezettem másoknak is a rendszert, stb.


3 hónapja feljött, hogy amúgy voltak páran akik elmentek a cégtől programozók (kaptak jobb ajánlatot ha jól emlékszem, beszéltem velük annó erről), és hogy én nem-e kipróbálnám magam, max vissza mennék projekt managernek ha nem jönne össze.

Aztán így elsőre be is kerültem a teszt feladatok után, nyilván nem perfekt mit tudom én milyen szinten, de megütöttem a lécet, úgyhogy szuper!


Most így 3 hónap fejlesztés után úgy érzem, hogy a másfél évvel ezelőtti kezdő fizumnál talán többet is kaphatnék, hiszen 3 lényeges ember is azt mondta hogy én vagyok az egyik aki a legjobban ért a rendszerhez (az IT-s projektvezető, a HR-es és az ügyfeles vezető (nem jut eszembe a pozi neve) is azt mondta, hogy az IT-s vezető után én értek hozzá a legjobban, plusz mindenki engem keres hogyha valami komplikáltabb problémába ütköznek, olyanok is, akik ott vannak 3-4 éve).


Mennyi lenne így reális, magyarországi viszonylatban nézve, tekintettel arra hogy nincs diplomám (és nem is tervezek szerezni)?


2023. nov. 13. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Br 700
2023. nov. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Mi az, hogy viszonylag nagyobb cég? Mihez képest nagyobb?
2023. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 jelenleg valami 33 fős és 2022-re elérték az 1.2mrd árbevételt. plusz vannak sikeres pályázataink is, nagyobb összegekben.
2023. nov. 13. 18:23
 4/12 A kérdező kommentje:
ja és hogy mihez képest nagyobb, hát ahol eddig dolgoztam más magyar cégeknél mindegyik ilyen 15-20 fős volt. persze, ez sem sokkal nagyobb, de az előzőket nézve igen.
2023. nov. 13. 18:23
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Az a cég, ahol végzettség nélkül voltál másfél év alatt IT-s, project manager és fejlesztő, az komolytalan. Így túl nagy fizura se számíts.
2023. nov. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Tehát valami fos magyar kkv. Ilyen pár százezer bruttó lehet reális neked.
2023. nov. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, valahogy mindig csak ezt hallani :) junior ez, junior az, kezdőfizu, stb. de valahogy sem a lakbér, sem a bolti árak nem követik ezt a "junior" szintet, nekem pedig félre is kellene tennem valamiből, hogy végre megszerezzem a jogsim és egy olcsóbb, szintén csak "kezdő" kocsit.
2023. nov. 13. 18:51
 8/12 A kérdező kommentje:
oh, mire megírtam a választ, törölték is a kommented. Ez gyors volt :D
2023. nov. 13. 18:51
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Anyám borogass, miféle cégnél "kérheti át" magát PM-nek 1 hónap után a rendszergazda?!
2023. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Garantált bérminimum kb reális plusz zsebbe 200 ezer Ft karácsony előtt.
2023. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!