Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már nem egy helyen kaptam...

Már nem egy helyen kaptam azt, hogy ha nem lenne gyerekem, akkor felvennének dolgozni. Már kétségbe vagyok esve. Mit csináljak? Tagadjam le hogy van?

Figyelt kérdés
Bölcsis korú a fiam. Hiába mondom a munkáltatónak, hogy van aki érte menjen, és vigye is, plusz ha megbetegszik akkor is van ki vigyázzon rá, én emiatt nem hiányoznék, de nem kellek senkinek. Dolgozok mint egy gép, soha nem volt rám panasz, ez mégsem érdekel senkit. Legalább 10 helyen próbálkoztam eladóként elhelyezkedni. Hogyan tovább?
2010. okt. 20. 10:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Például ha mindenképp eladó szeretnél lenni, akkor érdemes lehet a bababoltokat végigjárni, hátha keresnek munkatársat. Az a gyanúm, hogy ott kimondottan előny, ha nemrég babáztál.
2010. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
2 bababoltba is jelentkeztem. :((
2010. okt. 20. 10:43
 3/16 anonim ***** válasza:
Rosszul hangzik, de igen, tagadd le! Illetve ne tagadd, csak ne írd bele az önéletrajza, illetve kerüld a témát. Az egyik ismerősöm most csinálja a 2. diplomáját távoktatáson és emellett dolgozik. A gond csak az, h nem nagyon kap állást a már meglévő diplomájával, és gyakran jelentkezik szintén boltba eladónak, pénztárosnak. Na, ő az ilyen helyeken a diplomáját tagadja le, különben nem vennék fel.
2010. okt. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak nem is lenne szabad rákérdeznie,van-e gyerek!Úgyhogy,amíg nem kérdezi,ne hozd szóba.Bár az lenne ideális,ha tudna róla a munkáltató,mert akinek van gyermeke azt megilletik bizonyos kedvezmények.Például plusz szabadnap,meg talán valami tanszervásárlási kedvezmény is,amit a munkáltató adhat.Letagadni nem jó,mert úgyis kiderülhet véletlenül,meg talán a lelkiismeret is furdalna utána,hogy letagadtad.Esetleg azzal megpróbálkozhatsz,hogy idősebbnek mondod a gyereked,mondjuk,12 évesnek.És hogy már elég önálló.Persze,az attól is függ,te hány éves vagy.Ha mondjuk,20 éves vagy,akkor ez nem fog bejönni...
2010. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Önéletrajzba nem írtam bele, és én nem is hozom szóba soha. Viszont ha konkrétan rákérdez, nem akarok a szemébe hazudni, mert úgyis kiderülne. Nem?

Hétfőtől már mehetnék dolgozni, de senki nem alkalmaz emiatt.

2010. okt. 20. 10:55
 6/16 A kérdező kommentje:
26 vagyok. Tudod, engem nem is érdekelnének a kedvezmények csak vegyenek fel. Még soha nem voltam betegállományban sem, csak mikor a fiam születése előtt eljöttem pár héttel. Ez olyan igazságtalan:(
2010. okt. 20. 10:57
 7/16 anonim ***** válasza:
Sajnos csak kitartást tudok neked kívánni, de nem szolgálhatok pozitív dolgokkal ilyen téren, mert én is hasonló cipőben járok, bár már óvodás a gyermekem, viszont egyedül nevelem. Direkt csak olyan helyre adtam be az önéletrajzomat, ami összeegyeztethető az óvodai nyitvatartással, de így is azt mondják, hogy biztos sokat lesz majd beteg a gyerek, ezért nem vállalnak be, holott már 1,5 éve nem volt beteg a kisfiam. Ne tagadjad le, mert utána néznek a közösségi portálokon is néhány helyen az önéletrajzoknak. 28L
2010. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hol keresel munkát? Tudnál mondani egy helyet? Mert én keresek, de mindenhol csak azt kapom, hogy nincs felvétel. Már nagyon kétségbe vagyok esve.
2010. okt. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Igen,tényleg,némelyik a közösségi portálokon is kutakodik a jelentkező iránt,úgyhogy gondold át,mit írsz ki magadról...
2010. okt. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az expresszen rengeteg állásajánlat van, már vagy 15 helyen jelentkeztem de hiába.
2010. okt. 20. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!