Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hányan dolgoznak saját tanult...

Hányan dolgoznak saját tanult szakmájukban/egyetemi szak területén?

Figyelt kérdés

Egyszer olvastam egy ilyen kutatást, hogy az egyetemi hallgató a tanult szak területén fog dolgozni 1/3 esélyben. Lehet kicsit bonyolultan fogalmaztam meg.


Nektek mi a tapasztalatitok?

Ismerősök között mennyire gyakori? Milyen esetek vannak?



nov. 15. 18:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen vegyes. Azért, ha valaki valami egész más területen dolgozik az lehet a kitartás hiánya, vagy élhetetlenség is. Pénzügy szakon végeztem 10 éve és néhány tértem vissza a pénzügyhöz, előtte mindenféleket dolgoztam. Nem egyedi eset, több ismerősöm is hasonló utat járt be, néhány év különbséggel. A más szakot végzett ismerőseim is "abban dolgoznak" amit tanultak, jogásztól a mérnökig kb. mindenki. Szerintem bizonyos közegben ez egy legenda, hogy "úgyse dolgoznak majd benne egy perceg se, hiába tanulnak", pedig de, nagyon is. Az megint más kérdés hogy az egyetem nem szakmunkásképző, nem azt tanítják meg hogy lépésről lépésre hogy oldasz meg egy szakmai problémát, hanem módszertant, háttérismereteket ad vagy egyszerűen csak tapasztalatot arról hogy hogyan kell egy komolyabb projektet (pl. szakdolgozat-írás) levezényelni.
nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!