Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezeket a saját autó elvárásos...

Ezeket a saját autó elvárásos álláshirdetéseket még mindig komolyan gondolják a cégek? Hogy nem röhögi el magát a HR-es (vagy kisebb cégnél kávéfőző Mancika), miközben megírja a hirdetés szövegét?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy sok ilyen van még, de most éppen egy magyar (fideszközeli) magánvasúti cég hirdetésébe futottam bele, ahol "mobil" kocsivizsgálókat keresnek, tehát nehezen megközelíthető vasútállomásokra kell kimenni tehervonatokat fékpróbázni, kocsikat átnézni...stb.


A fizetés bruttó 480, ez már önmagában nagyon gyér, mert ez mostanában elég keresett és ritka szakma, többet is el lehet érni máshol, persze a B kategória elvárás mindenhol. De a szakma mindegy is, ugye ez a saját autós dolog más területeken is előfordul még.

Én mérnökként dolgozom, nem érint, csak érdekel a vasút, és véletlenül futottam bele ebbe.


Most komolyan, ki az, aki a jelenlegi autó-, alkatrész- és szervizárak mellett a saját autóját fogja amortizálni céges utazásokkal? Persze, térítenek üzemanyagot meg amortizációt, de biztos vagyok abban, hogy annak a valósághoz köze nincs, tehát a fenti nettó 320-ból lejön még egy jókora bizonytalan összeg. Miféle cég az, amelyik egy szaros kulcsos autót sem tud lízingelni ilyen célokra? Totál el vannak tévedve ezek a fillértoszó kis magyar kkv-k. Nem véletlen, hogy állandóan a "munkaerőhiány" miatt sírnak a médiában mint egy fürdős k*rva. Remélem néhány éven belül ezek véglegesen lehúzzák a rolót, ahogy kiöregedik a mostani, még hülyére vehető, "örüljünk, hogy van munka" hozzáállású 50-60-as korosztály.



2023. okt. 4. 00:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Már nem Mancikák a titkárnők hanem pl Vivienek, Boglárkák vagy Mercédeszek. A Mancikák régen voltak.
2023. okt. 4. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Ne aggódj, így is találnak embert. Akinek van egy releváns végzettsége meg tud vezetni, simán bevállal egy ilyet, ha nincs más.
2023. okt. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Lilluci27 ***** válasza:
87%
Igen komolyan gondolják, te ellenben ha nem szeretnél ilyen állásban dolgozni ne jelentkezz.
2023. okt. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#1 True story, egyik volt munkahelyemen Vivien, masiknal Mercedesz volt az az utalos, hr-es, postara jaros ugribugri kislany.
2023. okt. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Egyszer belefutottam egy ilyenbe én is.

Mondtam nekik, hogy akkor mivel én nagyjából 10millios aporttal beszallok a cégének a mukodesebe, kérek dolgozói részvényt kezdesnek.


Néztek, mint hal a szatyorban. 😃

2023. okt. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Műkörmös ismerős akár szomszédos városba is utazik 1-2 órát, amennyiben van kuncsaft, pedig annyit kap érte, mint az üzemanyag költség.


Sok embernél nincs pénzügyi tudatosság, mindenhová autóval járnak és nem tekintik költségnek.

2023. okt. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
#6 Ha csak nem egy turbós 6 hengeres vagy 4+ liter 8 hengeres autóval megy, marad még ott profit. Plusz fecseg egy kicsit, egy fajta szabadidőnek is felfogható. Ettől függetlenül sokan tényleg nem számolnak el teljesen a benzinnel, vagy egyáltalán nem nézik a költségét.
2023. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
jóvan
2023. okt. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%
Nekem sem fizeti ki senki a BKV-bérletet, a legtöbb cégnél minimum elvárás, hogy közlekedni tudj. Vagy te autós vagy, ezért már többre tartod magad?!
2023. okt. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

#9 Nem a munkábajárásról van szó a kérdésben, hanem munkatevékenységhez saját autó használatáról.


Én is belefutottam több hasonló hirdetésbe, volt olyan ahol a cégnek Budapesten és vidéken is van telephelye, ahol elvárják hogy munkaidőben ingázz saját autóval a 2 telephely között (150km egyirányba). Pofátlanság, nem kell az ilyet elvállalni.

2023. okt. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!