Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elsült az agyam, átvernek,...

Elsült az agyam, átvernek, kihasználnak?

Figyelt kérdés

4 órás munkám van egy ronda konyhán. 2 hétig nem láttam a jelenléti ívet, mire előkerült(naponta kértem hogy adják ide) kiderült hogy én csak 4 órát írhatok be …..

4 és fél órákat voltam bent, a másik 4 órás meg 4 órákat….

Úgy érzem hogy hülyére vettek. Innentől fél órával később megyek be én is mint a másik , de persze haragszom mert kihasználtak ( új vagyok itt), ha tudom h nem írhatom be a tényleges munkaidőt akkor nem megyek fél órával korábban.



nov. 19. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kajaidőt ledolgoztatják (sajna törvényes), ilyen félórákon inkább ne akadj fent ha még a jelenléti ív is csak két hét után került elő..


(végén még nem fizetnek ki bszod).


Inkább dupla szendvicset csinálj magadnak amikor kajázni mész, aztán kb ezzel tudsz kompenzálni...


Egyél, hogy nyugodt legyél!

nov. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Mellesleg 4 órára törvényesen se kajaidő, se munkahelyi ingyenkaja nem járna...

Gondolom te kajázgatsz vagy bagózgatsz azért a félóra...

nov. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A másik 4 órásnak nem kell ledolgoznia a kajaidőt???

Nem kajaidő ledolgozás ez.

nov. 19. 19:47
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

"kiderült hogy én csak 4 órát írhatok be …."


Én ezeket soha nem értettem. Nem tudod, hogy mire szerződtél le? Munkaszerződés nincs? Ugyanis annak kötelező tartalmi eleme a munkaidő meghatározása. Onnan csak kiderült volna, hogy részmunkaidősként alkalmaznak.


Ha pedig napi 4 órás vagy, akkor mit keresel ott fél órával tovább? Kérdezném én, mint munkáltató, hacsak el nem rendelték a túlórát azokra a napokra?

nov. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4 órás munkaidőben dolgozol, akkor 4 órát fizetnek ki, akármennyit is vagy ott, ja. Dolgozz 4 órát és kész.
nov. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minek maradsz benn több mint 4 órát ha 4 órára vagy felvéve? Hülye vagy?
nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kövi pár hétben írj be 4 órát de maradj 3,5-et.
nov. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!